Neriskujte pokuty za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku

Neriskujte pokuty za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku

Investičné striebro - zlatestriebro.sk

Pokutu za prepadnutú TK ste mohli dostať pri klasickej cestnej kontrole, takže pravdepodobnosť, že ste dostali pokutu, bola nižšia. Ale od marca 2016 už vodiči dostávajú za neplatnú TK a EK pokutu automaticky už po 1 dni po skončení platnosti TK a EK. Po novom totiž pokutu automaticky vygeneruje informačný systém hneď po dátume platnosti TK a EK. Výška pokuty za technickú kontrolu (TK) je 166,- € a a výška pokuty za emisnú kontrolu (EK) je tiež 166,- €. Takže zábudlivému vodičovi spolu príde pokuta vo výške 332,- €. V prípade, že vodič reaguje hneď a pokutu zaplatí do 15 dní, môže „ušetriť“ 110,-€, t.j. 55,- € EUR za TK a tiež 55,- € za EK. Aj tak však zábudlivý vodič zaplatí 222,- €, čo je dosť veľa za zlú pamäť alebo prehliadnutie pripomienky v nejakom kalendári.

Avšak s  web aplikáciou CarApp.info môže každý vodič ušetriť na pokutách za prepadnutú TK a EK a nielen to. Po registrácii vo web aplikácii CarApp.info, následnom nahodení vozidla a zadaní týchto termínov, aplikácia vodičovi 30 dní pred vypršaním termínu TK a EK pošle e-mail s upozornením na tieto dve udalosti. Takže vodič má dostatok času na to, aby svoje motorové vozidlo v dostatočnom predstihu pripravil na technickú a emisnú kontrolu a dal si svoje vozidlo skontrolovať v autoservise.

Ďaľšie upozornenie pošle  aplikácia  v priebehu 16 dní, ak užívateľ nezadá nové termíny platností TK a EK. A ak tak neurobí ani 48 hod pred koncom platností TK a EK, tak web aplikácia CarApp.info pošle užívateľovi ešte jeden e-mail s upozornením na blížiace sa termíny platnosti TK a EK.

CarApp.info je web aplikácia, ktorá Vám stráži termíny TK a EK.

Keď už sa bavíme o pokutách, viete aká pokuta hrozí vodičovi pri cestnej kontrole za vyexpirovanú autolekárničku? Viete alebo máte niekde poznačený dátum expirácie lekárničky, ktorá je povinnou výbavou každého motorového vozidla? Nemáte ju už náhodou po dátume expirácie?

V prípade, že pri cestnej kontrole policajti zistia, že autolekárnička je vyexpirovaná, tak ak budete mať šťastie, budú to riešiť len dohovorom. V opačnom prípade Vám hrozí pokuta až do výšky 50 EUR. Nehovoriac o tom, že motorové vozidlo s vyexpirovanou autolekárničkou neprejde na STK technickou kontrolou, a to platí aj v prípade, že autolekárnička nie je po dátume expirácie, ale v nej chýba niektorý z modulov alebo len niektorá zdravotnícka potreba.

Tvorcovia web aplikácie CarApp.info však mysleli aj na toto dôležité upozornenie termínu a tak web aplikácia upozorní 3-krát aj na blížiaci sa dátum expirácie autolekárničky.

Táto užitočná web aplikácia CarApp.info teda vie vodičom ušetriť nemalé peniaze na pokutách pripomenutím dôležitých termínov týkajúcich sa motorového vozidla. Aplikácia je jednoduchá a intuitívna na používanie a chce od vodiča po registrácii a nahodení vozidla následne len jeden údaj mesačne, takže vodiča nijako ďalej už neobťažuje.

CarApp.info je web aplikácia, ktorá vodičovi stráži okrem termínov TK, EK a platnosti autolekárničky, aj termín garančnej kontroly vozidla, výmeny oleja, stav pneumatík a termín platnosti PZP a Havarijnej poistky.

Vzhľadom k tomu je aplikácia CarApp.info platená. Cena je 9,99 € na jeden rok. Avšak po uhradení platby za rok, môže každý užívateľ web aplikácie poslať upozornenie na aplikáciu svojim priateľom a za každých 10 platiacich užívateľov dostane promo kód s výškou kreditu na rok používania, ktorý môže využiť na platbu za nasledujúci rok alebo ho môže darovať.

Suma 9,99 € nie je zanedbateľná, ale oproti výške pokút, ktoré hrozia za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku, to nie až tak veľa. Nehovoriac o tom, že CarApp.info Vám pripomína veľa ďaľších termínov, ktoré priamo súvisia s prevádzkou Vášho motorového vozidla. Samozrejme každý sa môže rozhodnúť sám. V dnešnej uponáhľanej dobe s množstvom ďalších termínov, na ktoré musíme myslieť, je super, že existuje aplikácia, ktorá nám uľahčí život.

K júlu 2017 je už zaevidivaných približne 40-tisíc podnetov na automatické uloženie pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Títo vodiči by asi určite radšej zaplatili 9,99 EUR ako vyššie uvedené pokuty.

Web aplikácia: https://www.carapp.info
Facebook stránka @CarApp.info: https://www.facebook.com/CarApp.info/

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
 • Juro

  Citam si to a zatial neverim. Cize pani a damy vymysleli platene pripomienky za desinu eciek. Ked mam na kazdom systeme bezplatne apliakcie v stovkach kusoch? Fuuha, odvaha takuto hovadinu zaplatit vo vyvoji a este o tom s odvahou napisat.

  Drobne vydieranie? Ze zaplat 10 eciek a usetris stovky? No ludia skusaju rozne hovadiny. Ale odvaha vam patri.

  • Milujem ľudí ako ste Vy. Namiesto konštruktívnych pripomienok, samý hejt. Typická slovenská mentalita.
   Web aplikáciu ste nevyskúšali, žiadna registrácia a nahodené vozidlo ale pripomienky máte.
   Ak viete o stovkách bezplatných aplikácii tohoto druhu, tak Vám nikto nebráni ich používať.
   Pevne verím, že ich vývojári nemajú čo robiť a preto kódujú aplikácie zdarma bez toho aby mali z toho nejaký príjem. Čiže bez akéhokoľvek plánu na spoplatnenie. Úplne ideálne by asi podľa Vás bolo, keby sme všetci všetko robili zadarmo, nie?
   A tých 40-tisíc pokút asi dostali ľudia čo používajú tie stovky bezplatných aplikácii, tak potom tie aplikácie asi dobre nefungujú.

 • Juro

  A pokuty su uz ine. Zakony sa zmenili. Cize neaktualne to mate aj z toho uhla pohladu.

  • Škoda len, že ste sem nenapísali ako sa zmenili, prípadne ste sem mohli dať link na informácie o zmenách, tak by ste aspoň nejako pozitívne prispeli k rozšíreniu článku a možno by ste tým pomohli aj zopár ľudom.