Čas sú peniaze. Ako ho môžete ušetriť?

Čas sú peniaze. Ako ho môžete ušetriť?

Klišé „čas sú peniaze“ sype dnes z rukáva každý druhý podnikateľ. Ale koľko z nich sa ním skutočne riadi? Väčšina to zrejme nebude.Svojmu podniku musíte venovať dostatok času, ale zároveň nezabúdajte na chvíle vyhradené len pre seba a svoju rodinu. Ak máte problémy s časovou optimalizáciou aj vy a chceli by ste s tým niečo robiť, tieto tipy vám s tým pomôžu.

Osobné stretnutie nie je vždy nevyhnutné

Osobné stretnutia sú dnes veľkým hitom, pretože tým dávate najavo svojmu partnerovi, že si ho vážite a je pre vás dôležitý. Kladie sa na ne taký dôraz, až sa to s nimi preháňa. Aj preto sa niekedy stane, že cestujete stovky kilometrov, aby ste sa zúčastnili 10-minútového meetingu, na ktorý vám partner donesie vzor faktúry a povie, aby ste mu to fakturovali takto. Pričom je to záležitosť, ktorá sa dá vyriešiť mailom a nemusíte stráviť pol dňa na cestách. Preto dôkladne zvážte, kedy je potrebné osobné stretnutie a kedy nie.

Používajte užitočný softvér

Zjednodušiť dnes dokážete prakticky každý proces, vďaka čomu ušetríte dostatok času. Ak patríte medzi malých podnikateľov, vrásky vám istotne robí aj vystavovanie faktúr. Uľahčite si to a začnite používať program na online faktúry, vďaka ktorému vystavíte doklad za pár sekúnd. A takýto užitočný softvér existuje na všetko – na komunikáciu v spoločnosti, na skladové hospodárstvo či na kontrolu dochádzky.

Skúste virtuálnu asistentku

Virtuálnu asistentku ocenia hlavné malí podnikatelia, ktorým sa neoplatí zamestnať sekretárku na full time, ale zároveň sa nechcú pripraviť o svoj drahocenný čas. Existuje viacero spoločností či konkrétnych ľudí, ktorí ponúkajú svoje služby v tejto oblasti. Jasné, ak ich pošlete kúpiť náplne do tlačiarní, tak vám ich o 20 minút na firmu nedonesú, ale ak potrebujete urobiť rešerš, hodiť očko na konkurenciu alebo spracovať hodnoty do tabuľky, sú správnym riešením.

Pripravte si zoznam

Jednoduché, efektívne a lacné riešenie, ktoré vám pomôže ušetriť čas – každé ráno si po príchode do práce zostavte zoznam vecí, ktoré chcete dnes splniť, zoraďte ho podľa dôležitosti a pustite sa do neho pekne porade. Máte aj vy nejaké tipy, ktoré vám pomáhajú šetriť čas? Podeľte sa o ne s nami.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,29  s DPH

Výkupná cena: 19.39 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby