Prečo deťom nezakladať sporiace účty, poistky a prečo radšej nakupovať zlato a akcie?

Prečo deťom nezakladať sporiace účty, poistky a prečo radšej nakupovať zlato a akcie?

Máte deti a radi by ste im nasporili nejaké peniaze kým vyrastú? V dnešnom článku Vám pomocou príbehu povieme prečo nie je dobré deťom založiť sporiaci účet alebo sporiacu poistku a taktiež úrazové poistenie.

Prečo deťom nezakladať sporiace účty a poistky ?

Dnešnú temú Vám vysvetlím na príbehu, ktorý som si sám osobne prežil na vlastnej koži. Začneme tým, že som narodený ešte v Československu a moja mama mi po narodení založila životnú poistku s cieľovou sumou 24 tisíc Kčs. Suma mala slúžiť na to aby som si v dospelosti mohol kúpiť byt, ktorý v tej dobe stál okolo tých 24 tisíc Kčs. Po 18 rokoch byt už nestál 24 tisíc pretože nastal prevrat a po prevrate išli ceny nehnuteľností výrazne hore. Za našporené peniaze som si mohol kúpiť maximálne zlatú retiazku.

Úrazová poistka pre dieťa ? 

Pre rodičov nemá žiaden zmysel. Pýtate sa prečo ? Pretože pokiaľ sa dieťaťu stane úraz o príjem neprichádza dieťa, ale rodič. Pokiaľ by dieťa malo úrazovú poistku a bola by vyplatená, vo väčšine prípadov nevykompenzuje ani stratu príjmu počas úrazu. 

Strata príjmu sa však dá kryť oveľa lepším spôsobom: A to napríklad, založením “akciového účtu pre dieťa” a dokázali mu nakupovať akcie, ktoré by niesli aj dividendu, tak práve dividenda by Vám vedela nahradiť počas toho úrazu tie ušlé peniaze, ktoré by ste dostali z poistky. 

Pokiaľ by po 18- 24 rokoch nebola cena priaznivá aby sa akcie odpredali výhodou je, že dieťa v tom môže naďalej pokračovať a dividendy budú stále pribúdať a navyšovať hodnotu portfólia.

Tip: 

  1. Nie všetci ľudia sa vedia pohybovať v akciách a práve preto si vyhľadajte odborníkov, ktorí vám s tým pomôžu, alebo sa vám o ne budú starať sami. 
  2. Nezmýľte si akcie a investovanie do podielových fondov alebo ETF. To či odporúčame založiť podielové fondy alebo ETF sa dozviete v našom videu. 

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,29  s DPH

Výkupná cena: 19.39 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby