Ak už mám zomrieť, tak nech za to niekto zaplatí

Ak už mám zomrieť, tak nech za to niekto zaplatí

V tomto článku Vám odhalím, ktoré podľa mňa dve najväčšie výhody vidím v životnom poistení, či už v kapitálovom alebo investičnom poistení a kto a kedy bude z nich profitovať. Sú to zároveň dva prípady, kedy by som neváhal si životné poistenie uzatvoriť.

Mám dlhodobý úver alebo iný dlh

Prvý prípad je, ak sa človek dostane do situácie, že je nútený sa zadĺžiť, či už cez hypotekárny, spotrebný alebo iný úver. V prvom rade by som ale chcel na každého apelovať, aby si veľmi dobre rozmyslel či je naozaj nutné zobrať si hypotéku, spotrebný uver, iný typ úveru alebo pôžičky. Mať „svoje vlastné bývanie alebo vlastné auto“ je úžasná vec, ale splácať 20 – 30 rokov po 300 – 1 000 EUR mesačne hypotekárny úver alebo 5 – 6 rokov spotrebný úver až tak úžasné nie je, najmä v dnešnej dobe. To, že ste dnes zdravý a máte prácu alebo svoje malé podnikanie ešte neznamená, že tomu bude tak aj o pár rokov. Každý poznáme, že jeden rok sa nám darí lepšie a iný rok to nie je až taká sláva, že?

Takže, ak ste si to dobre premysleli a zrátali a predsa len ste si zobrali hypotéku, spotrebný úver alebo iný druh pôžičky, tak by ste mali myslieť aj na svojich najbližších, ak by náhodou prišlo k tomu najhoršiemu. Teda, Vám už to bude asi jedno, ale Vašim najbližším nepochybne padne kameň zo srdca ak budú vedieť, že ste sa o nich a o svoje dlhy postarali. Toto je prvý prípad, kedy by som jednoznačne neváhal uzatvoriť si životné poistenie. Vášmu budúcemu poradcovi by som ale dal konkrétne informácie, prečo chcete životné poistenie uzavrieť, aby Vám do Vašej budúcej životnej poistky nenahádzal zbytočné pripoistenia ako sú drobné úrazy a iné nezmyselnosti, ktoré sa Vám bude aj tak pri prípadnom drobnom úraze snažiť poisťovňa neplniť. A aj keď nič nenájdu a zrovna nebude daný typ úrazu vo výlukách, tak tie drobné, ktoré dostanete, Vám nevrátia cenu za dané pripoistenie, ktorú ste im zaplatili.

Poistná suma v prípade smrti by mala byť na začiatku minimálne vo výške Vášho celkového dlhu plus Vášho 2 – 3 ročného príjmu, aby mali Vaši najbližší dostatok času sa s danou situáciou vysporiadať.

Záleží mi na svojich blízkych a chcem ich ako tak zabezpečiť

Druhý prípad, kedy by mal človek uvažovať o životnom poistení je ten, ak chcete svojich najbližších finančne zabezpečiť v čase, kedy Vy tu už nebudete. Poisťovňa vyplatí poistnú sumu Vašim najbližším a uľahčí im tak ťažké obdobie ich citovej straty.

Životné poistenie tu nie je pre Vás, ale pre Vašich blízkych

Životné poistenie je v prvom rade o týchto dvoch prípadoch. Zabudnite na švajčiarsky dôchodok, ktorý Vám sľubujú. O svoj dôchodok sa dá lepšie postarať ako sporením cez akékoľvek životné poistenie. Existuje veľa iných, lepších možností ako si zabezpečiť dôstojný dôchodok, ale o tom inokedy a v inom článku.

Dôležité je pochopiť, že životné poistenie tu nie je pre Vás, ale pre Vašich blízkych a na zabezpečenie toho, aby ste tu po sebe nezanechali Vašim blízkym dlhy. A preto sa držte toho, čo hovorí nadpis tohto článku „Ak už mám zomrieť, tak nech za to niekto zaplatía neuzatvárajte si životné poistenie na tie prípady, na ktoré nie je a nikdy nebolo určené. A rátajte s tým, že za všetko sa platí a ak už máte za niečo zaplatiť, tak nech to aspoň niekomu v budúcnosti prinesie osoh.

Ak máte na to iný názor alebo chcete článok obohatiť o Vaše skúsenosti, nezabudnite to napísať dole do komentárov. Ďakujem.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
45,31  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby