Trh FOREX

Niečo málo o trhu FOREX

Dnes by som rád nadviazal na svoj predošlý článok Finančné trhy a ich inštrumenty, s konkrétne hlbším zameraním sa na trh s menovými pármi. Forex je nesmierne dynamický trh, ktorý sa pomaly dostáva do popredia aj medzi laickou verejnosťou. Zaujíma sa oň veľa ľudí, ktorí oceňujú hlavne jeho ľahkú dostupnosť.

Veď k obchodovaniu na tomto trhu netreba veľmi veľa. Potrebujeme len istú finančnú čiastku, pričom hovoríme o stovkách eur, resp. dolárov a k tomu brokera, ktorý nám otvorí obchodný účet a môžeme obchodovať. Nie sú teda potrebné milióny ani nijaké špeciálne povolenia, aby sme mohli robiť obchody.

Na forexe sa denne otočí približne 3 až 5 biliónov amerických dolárov, pričom približne tri štvrtiny z tohto objemu robí asi 10 najväčších hráčov. Tento trh je teda nesmierne likvidný, nemusíme sa obávať, že by sme zrazu nenašli protistranu k našim obchodom. Trh samotný ponúka veľa výhod o ktorých sa dočítate v hocijakej forexovej knihe, ktorú vezmete do ruky. Na druhej strane, samotné obchodovanie sa dá ľahko podceniť.

Mnoho obchodníkov končí rýchlo potom, čo prídu o svoje peniaze vložené na svojom účte u brokera. Je veľa faktorov, ktoré ovplyvnia to, či pri obchodovaní úspešní budete alebo nie. Na to, aby ste sa naučili obchodovať, nepotrebujete byť génius. Samozrejme, treba sa naučiť čo to o technickej analýze, fundamentálnej analýze alebo o riadení peňazí a rizika. Osobne v tom však problém nevidím. To, čo problém rozhodne byť môže, je Vaša psychika a povaha. Pri obchodovaní je dôležité stanovenie si určitej stratégie a pravidiel, ktoré treba dodržiavať.

Ak nie sme disciplinovaní, nebudeme tieto nami stanovené pravidlá dodržiavať. Následne naše obchodovanie začne strácať, budeme prerábať a to ovplyvní našu psychiku o to viac. Potom sa všetko začne rúcať ako domček z kariet a to čo na začiatku vyzeralo úplne úžasne, až rozprávkovo sa zrazu zmení na nočnú moru a nikdy už nebudeme chcieť o forexe ani počuť.

Preto vždy hovorím, že obchodovať sa môže naučiť každý, ale nie každý to môže skutočne robiť. Kto z nás sa ešte nestretol s neúspechom? Na to dlho netreba hľadať odpoveď. No je na nás, ako sa s neúspechom popasujeme. Pracovať musíte každý hlavne sám na sebe a potom to pôjde určite lepšie. Forex je trh, ktorý Vám toho môže veľa dať.

Popri obchodovaní sa naučíte veci, ktoré by ste nečakali. Či už o podstate fungovania trhov, ekonomík alebo to najpodstatnejšie, môžete spoznať samých seba. Vzdelávajte sa, obchodujte, nevzdávajte sa.

Obchodovaniu zdar.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
45,31  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby