3 jednoduché tipy, ako si pripraviť zázemie pre investovanie

3 jednoduché tipy, ako si pripraviť zázemie pre investovanie

Šetriť peniaze je správna vec, no je to stále len medzikrok k skutočnému zhodnocovaniu peňazí. A práve na to slúži investovanie. Avšak, aby bolo možné do niečoho zmysluplne investovať, je potrebná čiastka, ktorá končí tromi nulami, v ideálnom prípade aj štyrmi. To môže byť beh na dlhú trať, no v budúcnosti sa určite vyplatí. Tento článok ponúka návod k tomu, ako sa k takémuto číslu postupne dopracovať.

Určte si koľko, a ako často si budete odkladať

Na úvod by si mal potenciálny investor stanoviť, aké množstvo peňazí je schopný odložiť si bokom každý mesiac. Nemala by to byť suma, ktorá by výrazne obmedzila vašu doterajšiu životnú úroveň. Môžete začať odkladať 5 % príjmu každý mesiac s cieľom dopracovať sa k 10 %.

Účelom tohto kroku je dosiahnuť udržateľný spôsob zhromažďovania finančných prostriedkov. Zároveň si jednoduchšie vybudujete zvyk nemíňať a držať sa stabilného tempa pri sporení.

Hľadajte všetky dostupné Informácie

Už počas obdobia, kedy zhromažďujete voľné finančné prostriedky je dobré pustiť sa do študovania možností zhodnocovania peňazí a investičného rizika, ktoré sa s nimi spája. Na základe týchto informácií budete môcť lepšie odhadnúť, aké riziko je pre vás únosné, a tomu následne prispôsobiť budúci výber investičných nástrojov. Budete tiež lepšie chránený pred neserióznymi ponukami. Dnes je už dostupných množstvo kvalitných zdrojov a kníh.

Odolajte pokušeniu

S postupom času začnete sa naučíte hospodáriť s peniazmi oveľa rozumnejšie nájdete ďalší priestor pre úspory. Veľmi pravdepodobný je aj ďalší kariérny rast a s ním spojený zvýšený príjem. Suma na sporiacom účte sa tak začne rýchlejšie nabaľovať a s ňou sa začne zvyšovať nutkanie odkrojiť z nej časť na iné účely. Preto je vhodné mať prostriedky určené na budúce investície odložené na samostatnom účte, z ktorého nebudete hradiť ostatné výdaje.

Ak sa vám podarí v tomto úsilí zotrvať až do získania finálnej sumy, môžete sa začať obzerať po spoľahlivom brokerovi.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
44,53  s DPH

Výkupná cena: 19.11 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby