Kam a do čoho by mali smerovať Vaše prvé investície

Kam a do čoho by mali smerovať Vaše prvé investície

V tomto článku Vám prezradím na základe svojich životných skúseností kam a do čoho by smerovali moje prvé investície, keby som sa vedel vrátiť v čase ku dňu, keď som mal svoje prvé peniaze na investovanie.

Najskôr by som Vás chcel upozorniť, aby ste to, čo tu napíšem, nebrali ako investičné odporúčanie, ale len ako moje osobné názory, skúsenosti a poznatky, ktoré sa nemusia zhodovať s oficiálnymi postojmi a názormi niekoho iného.

Komu sa nechce čítať článok, ten si môže pozrieť video pod článkom, v ktorom nájde v podstate to, čo som napísal v článku.

Takže kam a do čoho by som ja investoval svoje prvé investície?

V prvom rade by to bolo do rozšírenia svojho vzdelania, rozšírenia svojich jazykových znalostí a znalostí v nejakej oblasti, o ktorú sa zaujímam a v ktorej by som sa chcel viacej zdokonaliť až na úroveň profesionál.

Príklad, ak už ovládate nejaký jazyk, napríklad angličtinu, tak sa zapíšte a zaplaťte si kurz napríkad španielčiny, alebo nejakého iného jazyka, podľa Vášho budúceho smerovania. Ak sa zaujímate o fotografovanie alebo natáčanie videí, tak absolvujte niekoľko kurzov fotografovania, natáčania videí a následne kurzy na spracovanie a úpravu fotografií a videí.

Mali by ste si vyberať také kurzy a semináre, ktoré rozšíria Vašu odbornosť v nejakom smere alebo odvetví tak, aby keď sa rozhodnete v danej oblasti následne niečo robiť a ponúkať svoje služby sa zvýšil potenciál toho, že budete na danú prácu žiadaný a budete si za ňu vedieť vypýtať aj sumu primeranú Vašim vedomostiam a skúsenostiam.

CarApp.info je web aplikácia, ktorá Vám stráži termíny TK a EK.

Prečo by som investoval práve týmto smerom?

Preto, lebo o takto investované peniaze nemôžete nikdy prísť a ani si nemôžete pripísať prípadnú stratu, tak ako tomu môže byť napríklad pri investíciách do fondov, akcií alebo pri obchodovaní na Forexovom trhu.

Taktiež preto, lebo sa nemôže stať, že Vaša investícia sa z dôvodu nepriaznivého vývoja cien napríklad investičného zlata, striebra, platiny alebo iných komodít, stane dlhodobou úložkou na xy rokov. Alebo v prípade predaja za nižšie ceny ako bol Váš nákup si opäť pripíšete stratu.

Takto investované peniaze Vám síce neprinesú zisk, ale zvýšia Vašu hodnotu a v prípade potreby si budete vedieť zarobiť viac peňazí do budúceho investovania a teda budete vedieť investovať viac peňazí a do rôznych oblastí.

V druhom rade by som investoval do cestovania. Teraz tým nemyslím do dovoleniek, kde budete ležať niekde na pláži a tráviť svoj čas v hotelovom rezorte.
Skôr mám na mysli 3-5 týždňové tripy jeden až 2-krát do roka, kde navštívite jeden, dva štáty a pokúsite sa čo najviac spoznať danú krajinu, ľudí a budete si všímať ako ľudia v danom štáte žijú, čím sa živia, čo tam funguje lepšie ako u nás, alebo naopak čo máme u nás lepšie ako majú oni, pripadne čo majú a my nie a naopak.

Získate tak na veľa vecí iný pohľad a budete mať viac impulzov a nápadov na to, čo by sa dalo aplikovať u nás v našich podmienkach, prípadne na to, čo by sa dalo aplikovať z našich podmienok u nich. Načo vymýšlať niečo, čo je už vymyslené a čo inde funguje. Mnoho ľudí, ktorí v niečom u nás uspeli, len priniesli a realizovali to, čo videli, že funguje niekde v zahraničí a naopak. A kto vie, či na svojich cestách neprídete na nápad, ktorý Vám neskôr zarobí oveľa viac peňazí ako keby ste ich investovali inde.

A keby ste aj nič nezrealizovali, tak tie zážitky a skúsenosti, ktoré získate, Vám už nikto nikdy nezoberie a určite budú stáť za tie peniaze, ktoré ste do svojich ciest investovali.
Jedna vec je ale istá, že pravdepodobnosť toho, že na niečo na svojich cestách prídete je ďaleko vyššia ako keď budete obklopený stále tým istým prostredím a tými istými ľuďmi.

Ak sa Vám obsah článku alebo videa páčil, tak ho zdieľajte, čím najlepšie oceníte môj čas, ktorý som im venoval alebo dajte videu aspoň palec hore, aby som vedel, že o takýto druh videí máte záujem. Ďakujem, že ste si článok prečítali až dokonca a budem rád ak si pozriete aj video.

UložiťUložiť

UložiťUložiť

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby