Ako bezpečne požiadať o úver cez internet?

Ako bezpečne požiadať o úver cez internet?

V dnešnej dobe je úver celkom bežná vec, dokonca v niektorých prípadoch sa dá povedať až nevyhnutná záležitosť – na isté položky sa jednoducho nedá našetriť za krátky čas. Ak teda potrebujete úver, stačí navštíviť banku alebo rýchlo sadnúť za počítač a sny sa môžu plniť.

Niektoré položky v našom živote stoja viac, ako by sme dokázali našetriť za pár rokov. Napríklad kúpa nového domu, či bytu je pre mnohých ľudí bez úveru nesplniteľným snom. Veci, na ktoré by ste aj s nadpriemerným platom šetrili dlhé roky. Pri takýchto rozsiahlejších výdavkoch je pomoc z banky jednoducho neodmysliteľná.

Správny výber

Najdôležitejší je správny výber či už banky alebo úveru. V dnešnej dobe je na trhu nespočetné množstvo bánk, no nie všetky ponúkajú úver len tak. Veľa bánk si dokonca pýta rôzne poplatky za vybavenie úveru, za vedenie úverového účtu a podobne. Preto si treba dobre zvážiť, ktorej banke dáte svoju dôveru.

Netreba hľadieť len na čo najnižší úrok a splátku, ale aj na iné aspekty, ako už spomínané poplatky či RPMN. Práve tie vedia úver pekne predražiť. RPMN predstavuje ročnú percentuálnu mieru nákladov, čo je veľmi dôležitá vec pri výbere úveru. Aj vďaka RPMN sa dá porovnať, ktorá pôžička vám vyhovuje najviac. Pre lepší výber vám odporúčame pomoc od finančných poradcov a pracovníkov banky.

Dôležitá je rýchlosť

Aj keď sa to možno nezdá, vybaviť úver v dnešnej dobe je celkom hračka. Práve čas niekedy zohráva pri úveroch dôležitú úlohu. Najlepšie je zájsť priamo do banky alebo využiť online služby, prípadne sa informovať na infolinke finančnej inštitúcie, aby ste dostali správne a vždy najaktuálnejšie informácie.

Na webe sa dá vyplniť žiadosť v priebehu pár minút. V banke ju však budú dôkladne preverovať, dopĺňať o ďalšie informácie a napokon, ak splníte všetky podmienky, peniaze sa vám po podpísaní zmluvy ihneď pripíšu na účet.

Čoraz častejšie sa na vybavenie úveru používajú smartfóny. Tu však musíte dbať na väčšiu bezpečnosť. Čo je nevyhnutné pre bezpečné používanie smartfónu? Tieto body vám zaručene pomôžu.

CarApp.info je web aplikácia, ktorá Vám stráži termíny TK a EK.

Nainštalujte si Antivírus

Existuje nespočetné množstvo aplikácií, ktoré vedia zlepšiť bezpečnosť používania vášho smart zariadenia. Antivírus je proste základ. Bez neho by ste sa na internet banking ani nemali prihlasovať.

Existujú totiž škodlivé vírusy, typu malware, ktoré sa vyskytujú v podobe súborov, ktoré stiahnete z internetu. Tieto vírusy potom odchytávajú heslá a prihlasovacie údaje a odosielajú ich hackerom.

Za niektoré antivírusy je lepšie si priplatiť, keďže získate plnú podporu a niektoré prémiové výhody, ako napríklad možnosť si vystopovať mobil, pri možnej krádeži a podobne.

V prípade, že využívate služby predovšetkým internetovej banky, bezpečná správa financií je nutnosťou. Svoj internet banking v mobile či bežné transakcie bezpečne ochránite práve nainštalovaným antivírusovým prorgamom.

Pozor na verejnú wi-fi

Na prihlásenie do internet bankingu v nákupnom centre s voľnou wifi radšej zabudnite. Na takejto sieti sa totiž veľmi ľahko dajú ukradnúť vaše prihlasovacie údaje. Ak sa však potrebujete prihlásiť, využiť môžete niektoré funkcie antivírusov, ako napríklad Avast SecureMe.

Používajte silne heslá

Silné a dlhé heslo je základom bezpečnosti. Používajte aj náročnejšie heslá, ktoré by mali obsahovať aspoň striedanie veľkých a malých písmen, číslice či špeciálny znak. Ak sa bojíte, že by ste mali problém so zapamätaním, existujú aj takzvané „password manager“ aplikácie, ktoré vám vaše heslo vygenerujú a zapamätajú si ho.

Prípadne odporúčame zvoliť si motivačné heslá, vďaka opakovaniu ktorých si môžete pritiahnuť do svojho života lásku, priateľstvo, rodinu či vysnívanú dovolenku. Akási heslová mantra…

Nastavte si platobné limity

Z bezpečnostných dôvodov je lepšie mať na účte nastavené nižšie sumy, ktoré môžete cez internet banking minúť. Samozrejme, tieto limity si môžete kedykoľvek prestaviť priamo na vašom účte.

Dávajte si pozor, kto sa pozerá …

Často si vaše finančné záležitosti riešite počas toho, ako niekam cestujete. Preto si obzvlášť dávajte pozor, či sa vám niekto nepozerá cez rameno. Prihlasovacie údaje tak píšte až vtedy, ak si budete istí, že vám na mobil nikto neuvidí.

Pretože vývoj ide neustále dopredu, naše mobily, teda malé smart zariadenia, už pomaly nahrádzajú aj počítače. Preto je potrebné byť ostražití a počítať s tým, že budú neustále pribúdať nové a nové spôsoby, ako vám hackeri môžu ukradnúť vaše údaje. Našťastie veľa bánk používa SMS autorizácie a podobné bezpečnostné opatrenia, no opatrnosti nikdy nie je dosť.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby