Revolut - Bankový účet s platobnou kartou bez poplatkov a výhodami

Revolut – Bankový účet s platobnou kartou bez poplatkov a výhodami

Revolut je prevratná mobilná aplikácia z Veľkej Británie, ktorá poskytuje už v základnom bezplatnom balíku svojim zákazníkom množstvo výhod. Je to vlastne bankový účet s platobnou kartou alebo presnejšie elektronická peňaženka.

Služba Revolut konkuruje bežným kamenných bankám hlavne vďaka výhodám spojeným s cestovaním v zahraničí.

Revolut vytvoril platformu pre spravovanie financií rýchlo a jednoducho kdekoľvek na svete. Cieľom vývojárov tejto aplikácie bolo odstrániť maximum zbytočných poplatkov, ktoré majú komerčné banky, zmenárne a ponúknuť najvýhodnejšie konverzné kurzy väčšiny svetových mien prostredníctvom aplikácie.

Dnes už vďaka aplikácii Revolut môžu užívatelia bezplatne uskutočňovať platby v zahraničí vo viac ako 150 menách podľa reálneho (medzibankového) výmenného kurzu – bez skrytých poplatkov a vyberať z bankomatov v takmer všetkých štátoch na svete.

Revolut je dostupný aj na Slovensku. Zákazníci majú možnosť otvoriť si Revolut účet v troch rôznych formách, pričom prvá z nich je zadarmo. Účet Revolut bude automaticky vedený v eurách, ale následne už budete môcť vykonávať platby a vyberať peniaze bez ohľadu na menu a štát v ktorom sa nachádzate bez zbytočných poplatkov. Svoje financie si premeníte v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate a akú menu potrebujete. K dispozícii je takmer 30 svetových mien. To všetko v najvýhodnejších konverzných kurzoch v medzibankových sadzbách bez potreby návštevy nevýhodnej zmenárne alebo banky.

Aplikáciu Revolut tiež môžete využívať ako svoju elektronickú pokladničku. Vždy pri nákupe prostredníctvom platobnej karty Revolut, bude vaša transakcia zaokrúhlená na vami stanovený limit a rozdiel bude automaticky presunutý do vašej pokladničky, čím si vlastne vytvárate určitú finančnú rezervu.

Zároveň aplikácia ponúka aj komplexnú analýzu výdavkov, možnosť nakupovať Americké akcie, kúpu piatich najznámejších kryptomien a nákup zlata.

Inštalácia aplikácie a založenie účtu Revolut je jednoduché a intuitívne. Aplikácia je dostupná aj v slovenčine a na otvorenie potrebujete min vklad 10,- €, potrebných na poplatok na zaslanie platobnej karty. Ako každý účet, aj Revolut poskytuje platobnú kartu, ktorá bude doručená do ôsmich až desiatich pracovných dní od založenia účtu v bezpečne uzavretej obálke.

Najväčšou prednosťou platformy Revolut je pravdepodobne platobná karta. Môže byť buď virtuálna alebo fyzická. Virtuálnu kartu Revolut je výhodné použiť najmä na online platby.

Toto sú len základné informácie potrebné na zoznámenie sa sa s touto revolučnou novinkou na slovenskom finančnom trhu. Viac informácii sa dozviete v našom informačnom videu, poprípade sa môžete informovať v diskusii pod článkom alebo v komentároch pod videom na YouTube.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
44,53  s DPH

Výkupná cena: 19.11 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby