Prečo indexy a akcie rastú, ropa padala a cena zlata stúpa pomaly? Odpovede na otázky

Stručná analýza finančných trhov. Pozrieme sa na grafy s cenami akciového indexu S&P 500 a Dow Jones, na vybrané akcie firiem (Apple, Tesla, Amazon, Alibaba, Boeing, American Airlines), ropu, zlato, striebro a krypotemeny Bitcoin a Ripple.

Prečo akciové indexy a akcie rastú?

Kladiete si tiež otázku „Prečo akciové indexy a akcie rastú?“, keď ekonomiky štátov vďaka spúšťaču COVID-19 a opatreniam okolo neho ťažko krvácajú a hlásia neskutočné straty? Vo videu nižšie nájdete na túto otázku odpoveď.

Cena ropy v mínusových číslach

Čo sa dialo s cenou ropy minulý týždeň a prečo ropa padala a dostala sa až do mínusových čísiel? Vo videu som to v jednoduchosti vysvetliť, tak aby to pochopil aj človek, ktorý sa finančným trhom nevenuje.

Cena zlata a jeho dostupnosť

Dozviete sa tiež prečo zlato a striebro v aktuálnej nepriaznivej celosvetovej ekonomickej situácií stúpa na cene tak pomaly, hlavne striebro, pričom by malo aktuálne výrazne rásť. Vysvetlil som aj to, že prečo je aktuálne investičné zlato, striebro a platina vo fyzickej forme v Euróme ťažko dostupná.

Kryptomeny Bitcoin a Ripple

Povieme si niečo málo aj o kryptomene Bitcoin a Ripple a pozrieme sa aj na grafy týchto kryptomien.

Odpovede na Vaše komentáre

V druhom videu, ktoré je pokračovaním predchádzajúceho videa vyššie, odpovedám na Vaše otázky a komentáre, ktoré sa nachádzajú pod videami s názvom:

Ku koncu videa hovorím svoj názor na to ako koronavírus zasiahne ekonomiky niektorých štátov a neopomeniem ani svoj názor ako to zasiahne ekonomicky Slovensko.

Ďakujem že sledujete moje videá a odber YouTube kanála poteší a posunie kanál na lepšiu úroveň.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby