Aká veľká inflácia nás postihne do konca roka 2021? Ceny stavebného materiálu a PHM stúpajú.


Aká veľká inflácia nás postihne do konca roka 2021? Ceny stavebného materiálu a PHM stúpajú.


Hlavnou témou dnešného článku je inflácia. Dozviete sa, ako inflácia postihne Vaše peniaze, a my Vám povieme čo s tým. 

Ako inflácia postihne Vaše peniaze ? 

Inflácia postihla viaceré oblasti nášho každodenného života. Pozrime sa spolu na niektoré z nich:

Stavebníctvo – Staviate si nové bývanie, rekonštruujete alebo sa chystáte prerábať? Potom Vás nepotešíme pretože ceny stavebného materiálu išli od začiatku roku 2021 výrazne cenovo hore. 

Pohonné látky – Cenu ropy ovplyvnilo obnovovanie produkcie ropy v USA po hurikáne Ida.

Preprava – Nakoľko išli hore ceny v stavebníctve aj ceny ropy pôjdu hore aj ceny prepravy.

Tovar – Prostredníctvom zvyšovania cien ropy, stavebníctva, prepravy sa to odzrkadlí na všetkých tovaroch.

Nárast cien je od 5%-50%, ale niektoré základné materiály a suroviny išli hore až o 100%. A to nie je všetko! Viac zaujímavých informácií nájdete vo videách na našom Youtube kanály.

Náš tip! Ak Vám momentálne ležia peniaze v bankách na vkladných knižkách alebo účtoch penaize vám prerábajú. Ak nechcete o svoje peniaze prísť mali by ste svoje peniaze čím skôr investovať. 

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
45,31  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby