Prečo nakupovať drahé kovy od výrobcov z Good Delivery Listu od LBMA. Čo je to LBMA?

Prečo nakupovať drahé kovy od výrobcov z Good Delivery Listu od LBMA. Čo je to LBMA?

Máte záujem o nákup drahých kovov (investičné zlato, striebro a platina) ale neviete aké odliatky a mince nakupovať a od akých výrobcov? V dnešnom článku sa dozviete o Good delivery výrobcoch a LBMA liste, na ktorom sa nachádzajú výrobcovia, ktorých výrobky sa nemusíte báť nakupovať. 

Čo je to LBMA ? 

LBMA je skratka z anglického názvu London Bullion Market Association. Jedná sa o asociáciu, ktorá združuje najväčších výrobcov na svete, ktorí patria do Good delivery listiny. 

Čo je to Good delivery listina ? 

Je zoznam rafinérií zlata a striebra, ktoré spĺňajú všetky požiadavky a dodržujú postupy a zásady stanovené spoločnosťou LBMA. LBMA uchováva dva takéto zoznamy: jeden pre zlato a druhý pre striebro.

Aktuálny zoznam výrobcov na Good delivery listine nájdete na tomto linku.

Čo tak investícia do zlatých alebo strieborných šperkov ? 

Pri šperkoch si treba dať pozor, že ich rýdzosť nie je 999 alebo 999,9, ale majú len 14 alebo 18 karátov. Ich cenu zväčša z 50%-60% tvorí práca, ktorá bola vynaložená na výrobu šperku a až zostatkové percentá( 40%-50%)  tvoria cenu zlata. Či odporúčame alebo neodporúčame investovať do šperkov sa dozviete vo videu

Náše tipy!

1. Pokiaľ ste začiatočník a neviete sa pohybovať na trhu s investičným zlatom a striebrom zverte nákup odborníkom.

2. Vždy nakupujte investičné zlato alebo striebro, len od výrobcov, ktorí sa nachádzajú na Good delivery listine.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
45,31  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby