Podielové fondy a prečo do nich neinvestovať.

Podielové fondy a prečo do nich neinvestovať.

Dnes Vám, priblížim pojem podielové fondy a prezradím dôvody prečo by som do nich neinvestoval. Priučte sa novým znalostiam o finannančníctve a investovaní prostredníctvom našich článkov a videí a zanechajte nám feedback.

Čo sú to podielové fondy ? 

Je to spoločný majetok viacerých osôb, ktorý spravuje správcovská spoločnosť, tým že vydá podielové listy a následne investície z podielových listov investuje.

Prečo by som do podielových fondov nikdy neinvestoval ? 

  1. Vysoké vstupné alebo výstupné poplatky (od 0% do 5%) a tiež poplatky za správu.
  • Províziu 2%, 3%, 4% až 5% si môže zvoliť sám finančný agent, podľa toho akú výšku vstupného poplatku Vám pri investícií zvolí.
  • Sprostredkovateľ v banke s poplatkom hýbať nevie.
  1. Zisk z podielových fondov sa každý rok zdaňuje.

3 príklady podielových fondov 

  1. Globálny akciový fond  (TATRA ESSET MANAGMENT) 
  • Vstupný poplatok v 1. roku = 3%

Celkový poplatok = 2,28% ročne

  1. Akciový podielový fond (Fio investičná spoločnosť) 
  • Bez vstupného poplatku 
  • Výstupný poplatok = 3% 

 Celkový poplatok = 2,2 %ročne

  1. Podielové fondy EIC 
  • Vstupný poplatok 2%, 3%, 4% 5%  si môže zvoliť sám finančný agent 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť o podielových fondoch viac pozrite si video, v ktorom sa danej problematike venujem viac.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
34,12  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

Minca Kookaburra (Rybárik) 2023 1 oz sa razí v austrálskej štátnej mincovni Perth Mint od roku 1990 s rýdzosťou 999,9/1000 a hmotnosťou 31,1g.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The Perth Mint
Najpredávanejšie služby