Prázdne vrecká

Kde nesporiť, kapitálové životné poistenie

Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Za jednu z najhorších investícií považujem kapitálové životné poistenie, investičné životné poistenie a poistenie detí. Proti rizikovému poisteniu nemám žiadne výhrady. Je to veľmi dobrý produkt pokiaľ ide o poistenie rizika, ktoré môže nastať počas doby existencie zmluvného vzťahu poistenca, pretože za relatívne veľmi málo peňazí sa človek môže poistiť pre prípad smrti, trvalej invalidity, trvalých následkov pri úraze alebo na kritické choroby. Poistenie je odvodené od slova poistiť sa a nie od slova sporiť.

Kapitálové životné poistenie (ďalej len KŽP)

KŽP je poistenie, kde výška poistenia v prípade smrti je rovná výške, ktorú Vám poisťovňa vyplatí aj v prípade dožitia o XY rokov (väčšinou sa dojednávalo a dojednáva na dobu 10, 15, 20 až 40 rokov), prípadne môže byť táto suma nižšia ak máte veľa pripoistení, ste poistený na vysoké sumy, vstupovali ste do poistenia vo vyššom veku alebo máte poistenie uzatvorené na kratšiu dobu. V tomto type poistenia máte ale vždy garantovanú nejakú sumu pri dožití. Keďže ide o garanciu vyplatenia peňazí, tak poisťovňa musí zhodnocovať finančné prostriedky konzervatívne a preto Vaše nespotrebované peniaze, ktoré nejdú na Vaše krytie rizík alebo poplatkov investuje do dlhopisov. Keďže úroková sadzba ECB je dnes na úrovni 1%, tak to so zhodnotením dlhopisov do budúcna bude vyzerať veľmi biedne. Pýtate sa prečo? Lebo platí jedno zásadné pravidlo a to je, že keď úroková sadzba klesá, tak nám rastie hodnota dlhopisov a naopak, keď nám úroková sadzba rastie, tak nám klesá hodnota dlhopisov. Keďže je úroková sadzba ECB na úrovni 1%, tak otázkou je, má ešte priestor klesať alebo bude do budúcna pravdepodobne rásť? To znamená, že dlhopisy čaká v budúcnosti prepad. Z toho vyplýva, že poisťovňa bude mať nižšie zisky a tým pádom aj sľubované podiely na zisku sa budú približovať k nule, nie ako tomu bolo kedysi v minulosti.

Časy, keď bola technická úroková miera (ďalej len TÚM) na úrovni 5%, 6% alebo dokonca v prípade veľmi starých zmlúv 6,5%, sú už dávno preč a dnes máme TÚM len 2,5% a od budúceho roka sa bude opäť znižovať pravdepodobne na 1,8% alebo 1,9%. TÚM je obrazne povedané % zhodnotenia, ktorým sa Vám zhodnocujú peniaze, ktoré nezožrali poplatky, ktoré sú spojené so zriadením poistenia a s jeho správou, keď nerátam poplatky za jednotlivé pripoistenia, lebo tu aspoň viete za čo platíte. Nebudem tu menovať všetky druhy poplatkov, lebo aj tak by sme ich všetky nevedeli, nakoľko poisťovne ich aj tak všetky neudávajú a bol by problém ich všetky zistiť. Malo by Vám stačiť už len to, že prvé dva roky máte odkupnú hodnotu 0 EUR. Otázkou je, že prečo? V prvom rade preto, lebo výška provízie najväčších maklérskych spoločností sa pri KŽP pohybuje až do výšky 200% z Vami zaplateného ročného poistného. Takže, ak platíte mesačne 50 EUR, čo je ročne 600 EUR a za dva roky 1200 EUR, koľko rokov by ste museli platiť 50 EUR mesačne, aby Vám suma, ktorá ide do sporenia priniesla pri TÚM 2,5% prvé zhodnotenie? Asi veľa, že? Takéto sú tie nezávislé finančné inštitúcie, ktoré sú silno závislé od výšky provízií, ktoré získajú väčšinou vydieraním príslušnej poisťovne a objemom biznisu, ktorý jej vedia sprostredkovať. Ale o maklérskych firmách, finančných poradcoch a ich praktikách niekedy inokedy v ďalšom článku.

V tomto prípade je sporenie cez KŽP ďaleko horšie ako keby ste peniaze nechali ležať na sporiacom účte alebo termínovanom vklade. Je to tak pre už spomínané provízie pre sprostredkovateľov, pre poplatky spojené so správou zmluvy (pohybujú sa medzi 1-2 EUR mesačne), pre náklady poisťovne na vytlačenie a spracovanie zmluvy. Problémom je tiež to, že príde za Vami o pár rokov od založenia KŽP nejaký múdry finančný poradca, ktorý vám povie, že poistka, ktorú máte uzatvorenú nespĺňa dnešné štandardy, poradí Vám, aby ste ju zrušili a následne Vám urobí modernejšie investičné životné poistenie (ďalej len IŽP), ktoré je na sporenie väčšinou (ak máte napríklad TÚM 5% a viac) ešte nevhodnejšie ako KŽP. Nehovoriac o tom, že za XY rokov ste tým pádom vyhodili peniaze von oknom. Na Slovensku odhadujem priemernú dĺžku KŽP niekde okolo 10 – 15 rokov. Lebo ak by ste chceli investovať alebo sporiť prostredníctvom podielových fondov, tak je vhodnejšie investovať do podielových fondov priamo, nakoľko poplatky spojené s investovaním do podielových fondov a tiež spojené so správou sú podstatne nižšie ako poplatky poisťovne. Rozdiel v nasporenej sume za nejakých 20 rokov sa môže hýbať na úrovni 30 – 50% z celkovej nasporenej sumy v závislosti od vami zvoleného IŽP. Myslím si, že 30 – 50% rozdiel je už zo strany poisťovne zlodejina.

Daňový bonus (daňové zvýhodnenie) vo výške 398,33 EUR si už od 1.1.2011 tiež neuplatníte. Pri súčasnej inflácii Vám ostatné nasporené peniaze zožerie inflácia.

A čo poistenie detí?

Tu by som radil len samostatné úrazové poistenie alebo ak už máte svoju poistku, tak dieťa sa na úrazy dá pripoistiť aj do Vášho poistenia. Sporiť Vášmu dieťaťu prostredníctvom poistky môže pre Vás znamenať za obdobie 18 – 20 rokov stratu 50 – 100% z nasporenej sumy. Sú iné možnosti ako nasporiť dieťaťu na štart do života.

Podrobnejšie o IŽP a o poistení detí napíšem niekedy v budúcnosti v samostatnom článku.

Tak čo teda s existujúcim KŽP a IŽP?

Zrušiť, ponechať alebo optimalizovať? Takže, ak máte KŽP s TÚM 4,5% a viac, tak by som asi radil ponechať, samozrejme záleží aj na tom ako dlho ho máte a kedy Vám bude končiť. V prípade, že TÚM je pod 4,5% a slúži Vám ako sporenie na dôchodok, tak by som s najväčšou pravdepodobnosťou uvažoval o zrušení, lebo sa obávam, že každá ďalšia platba je len zvyšovaním Vašej straty. Pretože existuje omnoho viac možností kde sporiť a mať na konci sporenia o 50 až o 100% viac. Samozrejme, všetko záleží aj od dĺžky sporenia. Čo sa IŽP týka, tak pokiaľ bolo založené primárne za účelom krytia rizík, tak si zrušenie treba zvážiť, ale ak bolo založené primárne za účelom sporenia, tak jednoznačne zrušiť a začať sporiť inou formou. Detské poistenie formou sporenia je pre Vás tiež jednoznačne čistá strata na výslednej nasporenej sume a ak ho máte a nie je pred koncom, tak je to čisté pchanie peňazí poisťovni a má efekt maximálne len pre poisťovňu, takže opäť odporúčam zrušiť a začať sporiť Vášmu dieťaťu tam, kde máte potenciál získať viac.

Počas mojej 13 ročnej praxe na finančnom trhu som nestretol ani jedného klienta, ktorý by bol spokojný so zhodnotením svojich peňazí cez KŽP a IŽP. Opačnú skúsenosť ale mám pri poistnom plnení v prípadoch poistných udalostí (úrazy, úmrtia), ale to je presne to, čo som písal na začiatku, že poistenie má slúžiť na zabezpečenie pred nepredvídanými životnými udalosťami.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk
 • Jakub

  nechapem preco vobec hovorime o KZP ako o sporiacom produkte…je predsa kvantum inych moznosti ako sporit….tak ako pisete, KZP je poistnym produktom….netreba si pliest hrusky s jablkami…

  • O KŽP, IŽP a detských sporiacich produktoch hovoríme pre to, aby sa konečne ľudia už spamätali a nenechali sa nachytať troj písmenkovými a inými nezávislými poradcami. Keď poistka, tak poistka, bez šetrenia.

 • Imrich Balogh

  Blbost! KŽP/IŽP nie je investicia uz v tom slove to ma uvedene- Je to poistenie! A
  to, ze ked sa stanete invalidny-napr. na voziku za Vas plati cele
  poistne poistovna az do konca zmluvy co moze byt aj 40rokov ste tam
  spomenut zabudli 50*40*12=24 000€+zhodnotenie a este aj 10 000 za poist.
  udalost mate. Co nie je malo aspon na vyplatu dochodku v starobe..
  pricom ked sa stanete invalidny pri len urazovom poisteni dostanete
  povedzme 10 000€ na ruku a basta -zmluva skoncila. Pre chudobnych ludi byva KZP/IZP jediny zdroj prijmu na dochodku, lebo cele vyplaty zvyknu minat na pasiva, tak maju aspon tuto to malo-lepsie ako nic. Takze co sa neoplati? Bohati clovek co uz je bohaty naozaj aj majetkom nepotrebuje ani to urazove 🙂

  • Tento článok je v prvom rade o sporení, preto som sa nerozpisoval o jednotlivých pripoisteniach. Súhlasím s tým, že poistenie trvalej invalidity je super pripoistenie a bolo by super keby ho mal každý, lebo stať sa môže čokoľvek, ale uzatvoril by som si len úrazovú poistku. Napríklad od spoločnosti MetLife Amslico. Práve ľudia, ktorí nemajú dostatok financií by si nemali v žiadnom prípade uzatvárať KŽP a IŽP lebo jediný kto si príde na svoje je poisťovňa, prípadne sprostredkovateľ a oni budú mať len oči pre plač. Radšej by tie peniaze, ktoré by išli do sporiacej zložky mali investovať do iných finančných nástrojov kde ich dokažu lepšie zhodnotiť. Možu tak mať na dôchodku o 100 aj 200% viac ako keby sporili cez poistku a to už je veľký rozdiel. Aj z malými pravidelnými investíciami sa dá urobiť veľa keď človek trochu porozmýšľa. Zopár rád kam investovať nájdu aj v článkoch, ktoré budú postupne pridávané na tomto blogu. Každý sa ale musí rozhodnúť sám čo je pre neho najlepšie a kam chce svoje peniaze investovať.

 • Marcel Onufer

  Životné poistenie nieje najvýhodnejšie riešenie pre dôchodok, obzvlášť to kapitálové. Lenže existujú aj pochabí ľudia, ktorí si netvoria žiadne rezervy do dôchodku a aj takéto málo výhodné riešenie je pre nich vždy lepšie ako keby si nesporili na starobu vôbec…

  • Plne súhlasím, že je to lepšie ako nič aj keď si myslím, že práve tí pochabí tú poistku nebudú mať dlhšie ako 2-10 rokov. Buď im zanikne pre neplatenie, alebo im ju po nejakom čase zruší nejaký poradca aby im založil novu. A ak nastane jedna z uvedených variant, tak nenasporia na dôchodok aj tak nič a len zbytočne prídu o kopec peňazí. Poznám len málo ľudí, ktorí majú KŽP alebo IŽP staršie ako 15 rokov.

 • Vladimir Barcak

  Pozdravujem 🙂
  Pred zrušením akejkoľvek poistky kryjúcej pre klienta dôležité riziko si treba preveriť, či je ešte poistiteľný. Aj drahá poistka je oveľa lepšia ako žiadna.
  Inak súhlasím, ako hovorí šéf jednej vynikajúcej poisťovne „risk is our business“ – poistenie má kryť riziko, sporiť treba inak. Samozrejme treba dbať v prvom rade na kvalitu poistenia – mnohé produkty majú skvelé názvy, no zďaleka neplnia to, čo klient očakáva a neskoro zistí, že platil za nič… Koľkí poradcovia poznajú výluky v zmluvách, ktoré uzatvorili?

  • Ďakujem za príspevok a za podstatné doplnenie dôležitej informácie.

  • martin

   perfektná poznámka, výluky nepozná nikto !!!! píšete tu riadne veci, sa smejem, ak má niekto Kžp tak je poistený do 65 a potom:???? ak sa dá na kžp zarobiť, tak to hej, len otázka, koľko bude moja PS v poistení, pretože poistka má slúžiť hlavne na krytie. 🙂 POZOR NA VÝLUKY, ako píše Vlado 🙂

 • Tomáš

  Ja si dovolím trošku oponovať a konkrétne v tom, že v poisťovni sa dá aj výhodne sporiť. Samozrejme KZP nestojí za zmienku, ale pri dobre nastavenom IŽP a správnych vedomostiach sa to naozaj dá. Určite somnou budete súhlasiť, že najväčším problémom poistiek je poistná suma. Čím je vyššia, tým väčie riziko poisťovňa nesie a tým pádom väčšia časť nami sporeného kapitálu pôjde na krytie rizika. Ale povedzme, že hlavnú PS znížime na minimum, napr 200 Eur. Ak budem sporiť 50 Eur mesačne, riziko ktoré somnou poisťovňa má pokryjem počas prvých 4 mesiacov a tým pádom väčšina môjho kapitálu pôjde do sporenia.
  V prípade smrti mi teda bude vyplatená moja kapitálová hodnota. Ak som mladý človek, nepotrebujem nikoho kryť a vysoká hlavná PS je premňa zbytočná. Ak si založím rodinu a takáto potreba vznikne, viem sa pripoistiť na smrť úrazom za drobné (napr. na 10 000 Eur to bude stáť 1,2 Eur mesačne).

 • Tibor

  ako som sa pozeral na percenta, kde vsade sa da a kolko sporit, tak radsej som si vybral korporativne dlhopisy. Nasiel som take, kde na tri roky rocny vynos mam 6%… je to lepsie nez nic a maju velmi dobre portfolio.

  • 6% ročne je už ako tak fajn, je to viac ako deklarovaná inflácia a hlavne je to relatívne aj bezpečné. Nevýhoda je viazanosť.

 • Jana

  toto je článok od človeka, ktorý „vie“ ako to v skutočnosti chodí….kapitálové životné poistenie vôbec nieje zle, lebo má kopec výhod…a klient to pocíti až na konci, toto dôležité zabudol autor článku napísať, ak klient vydrží do konca dohodnutej poistnej doby, tak sa dá tam pekne zarobiť…samozrejme závisí od výšky sporenia….ale bohužiaľ ľudia sa dajú rýchlo zlákať na sladké reči maklérov, ktorí nasľubujú hory-doly, a výnos aj 15%, čo dobre vieme, že je to dnes nereálne…ak nejaké akcie urobia výnos 5% za 15 rokov, tak je úspech…

  • Adrián Zaťko

   Janka, neviem odkiaľ beriete tieto infomácie avšak zhodnotenie na KŽP ako už bolo spomenuté v článku sa pohybuje okolo 2,5% čo je technická úroková miera. Poisťovne majú za to, že jakmile klient dodrží dobu splatnosti minimálne 2 roky, sú jej uhradené všetky náklady a od toho času si už spĺňa len vyslovene podmienky ku ktorým sa zaviazala. Reálne je zhodnotenie KŽP pri prepočte už existujúcich zmlúv v praxi cca 1,8-2% keďže prvé 2 roky je odkupná hodnota 0 €. A samozrejme, v tom máte pravdu že sa nájdu indivíduá, ktoré nasľubujú obrovské zisky avšak tento segment sa už veľmi rýchlo prečisťuje a ja verím tomu, že nová regulácia a stále tvrdšie podmienky vyčistia tento trh a zostane v ňom len kvalita a ľudia začnú využívať pravé a kvalitné finančné poradenstvo, ktoré bude pre nich prínosom. Avšak aj pri investovaní si treba všetko veľmi pečlivo premyslieť a na základe kritérií a investičného profilu klienta vybrať ten správny produkt, ktorý bude zodpovedať jeho predstavám a jeho sklonu k riziku. Takže netreba sa hneď upäť ale otvoriť myseľ a hľadať v každom názore to, čo môže byť pre Vás prínosom.

   • Jana

    Adrián, nemám zatvorenú myseľ, ja som len vyjadrila svoj názor na tento článok, a je pravdou, že ak klient dodrží poistnú dobu v KZP tak môže veľa získať, hlavne mladý človek, avšak musí byť disciplinovaný….áno v súčasnosti letí IZP, ale to len preto, že je ho možno urobiť na oveľa kratšiu dobu, a pri rýchlom nálete maklérov, sa dá relatívne ľahko zrušiť, keď sa zruší napr. v 5 roku tak klient tam aj niečo dostane (síce najhoršia doba to rušiť práve vtedy)….
    Výrazne nepreferujem ani jedno ani druhé, lebo všetko záleží od potrieb klienta a rozumnému vysvetleniu zo strany fin.agenta a hlavne vysvetlenie všetkého, ešte raz všetkého…

   • Pekne ste to napísali. Ďakujem za doplnenie.

  • Radoslav Švidraň

   drahá pani Janka. nech sa vám páči. http://www.aegon.sk/sk/Home/Zivotne_poistenie/Financne-fondy/Zoznam-fondov/Rentier-Invest-linia-1/
   hory-doly to ale nie-sú 😛
   treba vedieť kde…

   • Jana

    asi očividne neviete čítať grafy….

    • Radoslav Švidraň

     tak mi to vysvetlite, veľmi ma to zaujíma 😀

  • Máte pravdu KŽP nemusí byť zlé ak bolo založené za účelom poistenia a nie sporenia. Ak bolo založené za účelom sporenia, tak ak nemá dotyčný TÚM 5,5% a viac, tak keby aj vydržal do konca dohodnutej poistnej doby, tak svoje peniaze v žiadnom prípade nezhodnotí. Berte do úvahy aj infláciu.

 • Adrián Zaťko

  V tomto s Vami musím jednoznačne súhlasiť, KŽP a IŽP je v aktuálnom období jedna zárobková mašinéria pre určité tipy sprostredkovateľov. Vo svojej kariére som sa neraz stretol s podobnými skutočnosťami a snažím sa svojim klientom aj svojmu okoliu vysvetliť nevýhodnosť týchto produktov a fungovanie celého „investičného trojuholníka“ medzi klientom, poisťovňou a správcovskou spoločnosťou (pri IŽP). Poisťovne, ako už bolo spomenuté, treba využívať na to, čo majú vo svojom mene a to je poistenie rizík pri nepredvídateľných udalostiach. Nie sú správcovia alebo subjekty s kvalitnou investičnou stratégiou preto ani jeden z mojich klientov odo mňa nikdy nedostal odporučený daný produkt. Týmto smerom by som ani neodporučoval uberať sa ľuďom pôsobiacim v tomto sektore, pretože zlé rozhodnutia vás dobehnú a takáto reklama môže byť veľmi nebezpečným zlomom vo vašej kariére. A taktiež by som možno odporučil autorovi článku (ktorý si zaslúži veľkú pochvalu za obsah ale aj štýl článku) skúsiť napísať článok, ktorý by objasňoval možnosti kvalitného zhodnotenia prostriedkov či už v strednodobom alebo dlhodobom horizonte.

  • Ďakujem za pochvalu a som rád, že ste tento článok obohatil o Vaše skúsenosti a svoje názory, s ktorými sa stotožňujem. Články ako kvalitne zhodnotiť svoje prostriedky v krátkodobom, strednodobom a dlhodobom horizonte určite budú. Budem písať len o veciach, s ktorými mám osobnú skúsenosť ako investor. Viem, že pribúdajú pomalšie, ale je to spôsobené nedostatkom môjho času.

  • Radoslav Švidraň

   Pre aký tip sprostredkovateľov? Bez urážky podľa toho čo tu píšete, buď sa tomu nerozumiete alebo také spoločnosti nepoznáte. To ale nemusí znamenať že také nie sú. Najdôležitejšie je však niečo celkom iné. Čo si tu nik neuvedomuje … Ak by ste to vedeli, určite by ste pokladali IŽP za TOP kombináciu sporenia a krytia.

   • Bohužiaľ môžem súhlasiť len s krytím. A možno je to TOP kombinácia, len pre človeka, ktorý chce byť krytý a z finančných dôvodov si inak sporiť už nijako nemôže. Ak je pre neho prvoradé krytie a to sporenie berie len pre to, aby mal to krytie lacnejšie, prípadne aby sa mu po čase vrátili aspoň peniaze, ktoré do toho dal, za predpokladu, že to berie na dlhšiu dobu.

 • Andy

  KŽP už je na úrovni 1,9% čiže to je z kola von.
  pri IŽP ak je zvolená správna stratégia, napríklad cez C-QUADRAT tak nevidím dôvod, prečo by klient nezhodnotil zvoje peniaze nad mieru inflácie.Aj ja som sa stretol s poradcami a dokonca priamo s ľuďmi v poisrťovni ktorí do projekcie dávajú klientovm zhodnotenie 15% a viac…
  Pravda je ale tá, že ľudia neminú len tie peniaze čo nemajú a lepšie je ich sporiť v IŽP ako vôbec.. Lebo ruku na srdce, koľkých ľudí vo Vašom okolí poznáte že majú poistku a ešte si aj niekde sporia na dôchodok?
  Ja zo 100 tak možno 5.
  Kedže ľudia často nechápu význam poistenia, častokrát v poisťovniach im dajú poistky, ktoré im skoro nič nekryjú ale sú „lacné“ tak sa nie je čo čudovať že sú ľudia k poisteniam skeptický už len z princípu.
  Veď ako môžu dať človeku ktorý zarába 1400eur poistku kde je DO len 5 EUR a PN pre istotu nikde…
  Ako sa pozrú do očí tomu človeku, ktorý dostane 670 EUR za PN? Kde zoberie zvyšných 730 EUR ked za DO mu príde len 150 EUR (ak teda bude PN úrazom?) Náklady má dajme tomu 1200 EUR a zrazu bude musieť prežiť z 820 EUR…
  Musí siahnuť po svojich úsporách, ktoré má možno aj na dôchodok…
  Asi by sa mala robiť väčšia osveta čo sa týka poistiek, sporenie v poistke je podľa mňa len psychologický efekt, že človek pri skončení poistenia dostane nejaké peniaze naspäť. Ale vždy lepšie ako nesporiť nikde

  • Andy, súhlasím s tebou v tom, „že ľudia neminú len tie peniaze čo nemajú a lepšie je ich sporiť v IŽP ako vôbec“. Problém vidím skôr v tom, že aj tak nedosporia a drvivá väčšina poistiek je zrušená do 5 až 10 rokov od založenie. Je to pre to, lebo po pár rokoch stretnú svojho známeho, ktorý pred pár mesiacmi začal pracovať pre nejakého makléra a ten im tú poistku zruší a zriadi im novú. A takto to ide stále dookola. Veľké maklérske spoločnosti neustále náborujú nývých spolupracovníkov, Ale zo 100 ich prežije možno 10 jeden rok a ostatní odchádzajú.
   Druhý problém vidím v tom, že aj tých 5%, ktorý možno dosporia, tak otázka znie čo budú tie peniaze znamenať o 20 – 30 rokov? Ale ako lepšie je mať na dôchodok niečo ako vôbec nič.

 • Erik

  Amatéri ste, všetci. Ja neviem o čom tu točíte, ja mam 3 poistenia, jedno KŽP a dve IŽP a KŽP ma 2,5 TÚM ale pripisujú mi tak 4,5 az 5 každy rok a mám IŽP kde mám C-quadraty a Templeton fondy a tam mi pripisujú 7 percent priemerne dokonca v 2009 mi pripísali 20 percent samozrejme bol rok keď to bolo aj -5 percent. A nepoisťujú sa len riziká ale aj Dochodok. A kedže investičná časť poistky je poistenie Dochodku a poistenie vo všeobecnosti je chránené tak, že je mimo exekučného a rozvodového konania a nepodlieha priebežnému zdaneniu štátu, Ďaľšia vec je, že v prípade trvalej invalidity dosporí na Dochodok za mňa. Nepoznám lepší sposob ako sa zabezpečiť proti rizikám a Dochodku. Takže ten čo píše tieto blogy nemá dostatočné informácie a mal by sa začať vzdelávať trochu viac. On si len totiž myslí že všade bol, odvšade má kľúče. Tárajko. Oháňaš sa tu percentami a trápnosťami o ktorých nič nevieš a nevieš základné benefity investície v poistení.

  • Erik, ešte, že ťa máme. Ty budeš asi ten profesionál, že?

  • FB

   Vsetci ste tu mudry ako salamuni a vidim ze o poisteni mate povrchne informacie.Poistenie by malo byt v prvom rade istota,aj ked bez zarobku,ale k dispozicii,ked to je potrebne.Samozrejme bez strat a pod.Preto treba vediet kde a aky produkt si vybrat.Vsetci tu melete o vynosoch.Ale ZP je hlavne o istote a eliminovani straty.Mudrci.Dnes Vam uz nikde nezahraju vela muziky za malo penazi.

 • Erik

  a ešte niečo ak máš 13 ročné skúsenosti v poisťovňíctve OK. Žiadna sláva, ja poznám ľudí čo majú 20 ročné skúsenosti v poisťovnictve a robia si životky na 5 rokov vrátane jedného nemenovaného riaditeľa, ktorý je tupý jak brok

  • Cez môj blog nezískavam žiadnych klientov a keby si čítal moje články, tak by si sa určite dočítal, že 95% ľudí, ktorí vstúpia so svojimi peniazmi na FOREX o svoje peniaze prídu.

   A okrem toho v pravom stĺpci nájdeš nasledovné:

   „Všetky články a reakcie na investicnyblog.sk prezentujú moje osobné názory, skúsenosti a poznatky, prípadne osobné názory, skúsenosti a poznatky ostatných autorov píšucich pre investicnyblog.sk a nemusia sa zhodovať s oficiálnymi postojmi a názoromi nikoho iného.“

  • Keď si založíš vlastný blog a začneš písať články, tak daj vedieť. Rád si ich budem chodiť čítať aby som si rozšíril svoj obzor.

 • Andy

  Dobrý vecer prajem. Dneska som si podpísal zmluvu v Aegon cez maklera z partnergroups.Budem mat v blizkej buducnosti uver. Chem zaistit maju rodinu,kým nespláme naspat. Meno produktu je profi invest,a zahrna sporenie mesacne 15e. Spolu s poistenim budem platit mesacne 50e. Takze sporenie s poistenim sa neoplati,alebo ako to je?
  Dakujem za odpoved.

  • Tomáš

   Zdravím Andy. Určite sa to neoplatí z dôvodu vysokých poplatkov z sporenie, konkrétne v Aegone Vám ich viem ukázať ak je to investičné životné poistenie. Kontaktujte ma na mail tomas.jacko23@gmail.com pošlem Vám mnoho užitočných informácií.

 • Zuzana

  Dobrý deň. Sme 4 členná rodina, chcela by som poistenie, ale neviem aké a v ktorej poisťovni. Ponúkali mi rodinné pre všetkých v poisťovni Generali. Na mesiac to robilo do 100 Eur. Bolo tam poistenie na 30 rokov pre prípad smrti – 30 000, – Eur, trvalá invalidita, úraz, choroby a všetko možné.Čo by ste mi poradili dať rodinnú alebo len pre manžela. A hlavne akú. ´Dakujem.

  • Dobrý deň. V prvom rade sa ospravedlňujem za oneskorenú reakciu, ale z nejakého dôvodu som prehliadol Váš príspevok. Je to spôsobené aj tým, že z dôvodu vyťaženosti na inom projekte trochu zanedbávam InvestičnýBlog.sk. Veľmi ma to mrzí, ale na základe tých pár viet, ktoré ste napísali nie som schopný poradiť. Nepoznám Vaše rodinné ani finančné pomery a toto určite nie je ani vhodný spôsob komunikácie na túto tému. V prípade záujmu ma kontaktujte mailom alebo mi zavolajte. Telefón a mail na mňa nájtede na stránke s kontaktom http://www.investicnyblog.sk/kontakt/. Buď Vám poradím niekoho koho poznám, s kým sa budete vedieť dohodnúť na stretnutí, alebo ak ste z okolia Trenčína, tak si dohodneme stretnutie. Ďakujem za pochopenie.

  • Michal Štefančík

   Poistiť sa na smrť dokážete za 3-4€ celkovo 4 člennú rodinu poistiť iba na to potrebné dokážete za cca 40€ s tým že tam bude zahrnutá kompletne celá rodina

 • Edita Hilgartova

  Dobrý deň. Chcela by som poistiť svoje dospelé deti vo veku 20 a 22 rokov. Ponúkli mi poistenie za 25,-EUR z Allianzu a za 21,- EUR z Amslica. Viete mi poradiť?

  • Dobrý deň. V čom konkrétne potrebujete poradiť? S tým či ich vôbec poistiť, alebo ktorý produkt by bol pre deti najvhodnejší?

 • Andy

  Dobrý deň, mám uzavreté ŽP od roku 2008 pre prípad smrti alebo dožitia v Generali. Poistenie mam uzavrete az do roku 2045 s mesacnou splatkou 15e.
  Na zmluve je uvedene ze a) kžp s Garant tech.úrok. mierou je 2,4%, b) investicne poistenie – negarantovana hodnota sa zhodnocuje podla vyvoja cien.
  Uvazujem o zruseni. Co by ste mi poradili?ponechat, zrusit? Dakujem

 • Pingback: Úrazové a životné poistenie - kto ho potrebuje a kedy?()