Celoživotné úspory z poistky

Poistenie, poisťovňa, poisťovací špecialista – brrr

Poďme sa spoločne pozrieť čo je to životné poistenie a čo môžeme od neho očakávať.

Než sa necháte zlákať príjemným hlasom na „nezáväzné“ stretnutie, ktoré Vám jednoznačne zvýši kvalitu života, urobí z Vás milionárov, či dokonca splní všetky Vaše sny, mali by ste vedieť čo skutočne pre svoj život potrebujete.

Poisťovne dnes ponúkajú širokú paletu produktov a sú schopné pokryť všetky riziká. Taktiež zhodnocujú Vaše financie, konkrétne sporiacu zložku či už v kapitálovom alebo investičnom životnom poistení. Kapitálové životné poistenie nesľubuje „bombastické“ zhodnotenie, ale má garantovaný výnos počas celej doby poistenia. Výška garantovaného zhodnotenia ide znova nižšie od 1.1.2014, to len malá poznámka pre tých, ktorí ešte stále váhajú.

Na čo má slúžiť životné poistenie? Predovšetkým Vás má chrániť počas rôznych nepredvídaných životných situácií. Je to napríklad dlhodobá PN, liečenia úrazov, finančné odškodnenie za trvalé následky úrazu, hospitalizácia z dôvodu choroby a úrazu, ročná dávka v prípade invalidity, kritické choroby a ďalšie. Nemýľte si poistenie s investovaním, nenechajte si to ani nikým nahovoriť. Prioritná náplň je odvodená od slova poistenie. Ak je Vaším primárnym záujmom peniaze zhodnocovať, je na trhu mnoho produktov, ktoré si túto funkciu aj plnia bez potreby dlhoročnej viazanosti. Treba si to iba jednoducho prepočítať sedliackym rozumom. Nech už stretnete „fešáka, borca, či iného investičného špecialistu“, nenechajte sa zlákať na ponuky a kalkulácie s 10% a väčším výnosom, čo je holý nezmysel. Triezvo usúďte, či skutočne môžete posielať navrhnutú čiastku každý mesiac do poisťovne. Či Vás to nepoloží na kolená v prípade výpadku príjmu, lebo prestať posielať platby znamená koniec „partnerského vzťahu“ s poisťovňou. Prichádzate nielen o krytie rizík, ale aj o peniaze.

Záverom už len pár slov. Dlhodobé štatistiky uvádzajú, že priemerná životnosť poistných zmlúv životného poistenia sú štyri roky. Dobre vidíte, skutočne len štyri roky. Nerušte svoje zmluvy, pretože Vám to niekto odporučí, porozmýšľajte, ako doplniť do existujúceho poistenia nové pripoistenia, ale neoberajte sa o peniaze, ktoré ste si už nasporili. Chcite vedieť od poisťovacích špecialistov priemernú výšku nákladov na dojednanie konkrétneho produktu. Chcite vedieť čo Vás to bude stáť. Ten sladký úsmev predsa platíte Vy z Vašich peňazí. Nie je nič smutnejšie ako klient, ktorý si už desať rokov šetrí, ale v podstate nemá nič, lebo dostal každých pár rokov skvelú radu, ako treba zrušiť svoju starú poistku a urobiť novú. No takýmto tempom si na svoje sny nenašetrí nikdy! Netreba za to viniť poisťovňu, ale pozrieť sa do vlastných radov.

Tento článok sme zverejnili so súhlasom autora zo spoločnosti Swiss brokers, s.r.o.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,43  s DPH

Výkupná cena: 19.60 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby