Uruguay trip - Montevideo prve dojmy

Uruguay trip – Montevideo prvé dojmy

Ako som písal v článku Uruguay trip – Cesta do Uruguaya, tak po vystúpení z autobusu v samotnom centre Montevidea, ktorý stál cca 100 metrov od nášho hotela, nás čakal mierny šok.

Odpadky v bočných uliciach centra Montevidea

Na bočných uliciach, kúsok od hlavného centra Montevidea, bol neskutočný neporiadok. Po zemi sa váľali odpadky všetkého druhu, od papierov, igelitových sáčkov a všetkého možného. Prečo tomu tak bolo vysvetlím neskôr v ďalších častiach článkov Uruguay trip.

Druhý šok pre naše oči bol v tom, že veľmi veľa budov bolo vo veľmi zlom stave. V podstate to boli ruiny, niektoré obývané a iné prázdne s pozatĺkanými oknami a dverami. Ďalším obrovským kontrastom boli budovy a architektúra. Miešali sa tam staré koloniálne budovy, ktoré boli krásne a zrekonštruované s budovami, ktoré sa rozpadali a hneď na to moderná presklená budova, ktorá mala z jednej strany nalepenú na seba zrekonštruovanú koloniálnu budovu a z druhej strany ruinu koloniálnej budovy.

Ubytovanie a výhľad zo strechy hotela

Po ubytovaní sa v hoteli View Port ***, kde nás stála jedna noc 52 USD pre dvoch s raňajkami a pripojením na internet, sme sa išli pozrieť na strechu hotela. Čo sa týka úrovne ubytovania a tých troch hviezdičiek, treba sa pripraviť na to, že ich *** sa rovnajú našim **, aspoň čo sa zariadenia týka. Ale inak musím povedať, že s čistotou a upratovaním sme boli nad mieru spokojní. Raňajky spomeniem neskôr. Na streche hotela nás čakal výhľad na časť prístavu a blízkeho okolia hotela. Tento pohľad nám na nálade tiež nepridal, posúďte sami po prezretí videa nižšie. V duchu som si hovoril, že netreba dať na prvé dojmy, že sme unavení a otrávení z cestovania a že o pár dní na to budeme mať iný pohľad čo sa aj stalo.

Stretnutie s jediným Slovákom

Nakoľko sme boli dosť hladní, tak sme zbehli dolu na recepciu a tam sme sa recepčného pýtali, kde je v hoteli reštaurácia, kde by sme sa mohli navečerať. Jeho odpoveď bola taká, že „všade naokolo je dosť reštaurácií, kde sa môžeme najesť“ a že hotel nemá reštauráciu, kde sa varí. Neskôr sme zistili, že väčšina hotelov nemá reštauráciu a poskytujú len raňajky. V podstate sme počas našej cesty vystriedali 7 hotelov a ani v jednom sa nedalo najesť, ísť na kávu a ani do baru s výnimkou raňajok. Počkali sme teda pred hotelom na Mareka (ďalej Marco, prezývka) Slováka, ktorý ako som spomenul v článku Uruguay trip – Cesta do Uruguaya, bol v Montevideu o 2 mesiace dlhšie ako my. Pricestoval tam ako misionár, ktorý tam mal vyučovať anglický jazyk. S Marcom sme sa nakontaktovali cca mesiac pred našim odchodom zo Slovenska. Našli sme ho cez sociálnu sieť Facebook, kde ho môj spolucestujúci Milan našiel tak, že dal do vyhľadávania mesto Montevideo a keďže Marco mal na svojom facebook profile uvedené, že momentálne žije v Montevideo, tak sme ho kontaktovali. Marco nám hneď odpísal. Dohodli sme sa s ním, že sa stretneme v Montevideu pred naším hotelom. Po jeho príchode a zoznámení sa sme sa teda vybrali do samotného centra nájsť nejakú reštauráciu.

V samotnom centre Montevidea už taký neporiadok nebol a Plaza de Independencia (Námestie Nezávislosti) je veľmi krásne až na jednu výškovú budovu. Po zhliadnutí videa a fotografií nižšie budete hneď vedieť, o ktorú budovu ide ;-).

Prvá večera – Chivito

Reštauráciu sme našli hneď kúsok od námestia Independencia na rohu ulice Sarandi a Bartolome Mitre. Reštaurácia bola v koloniálnom štýle. Marco nám doporučil, aby sme si dali uruguayské národné jedlo Chivito canadiense. Je to sendvič alebo hamburger, v ktorom sú: hovädzie mäso – plátok ugrilovaný na prírodno, volské oko, opražená slaninka, šunka, majonéza, šalát a rajčina. Ako prílohu dostanete hranolky, zemiakový šalát a zeleninu. Je to vynikajúce jedlo. Účet v reštaurácii sme zaplatili bežnou kartou od osobného účtu. Na naše milé prekvapenie nám z účtu odpočítali DPH, ktorá je v Uruguayi vo výške 22%. Prečo nám odrátali z účtu DPH sme sa dozvedeli o pár dní neskôr a ja vám to prezradím v niektorom článku, v ktorom budem popisovať naše stretnutie s majiteľkou realitnej kancelárie.

Pri večeri nám Marco porozprával, ako sa dostal do Montevidea vyučovať anglický jazyk a v akých podmienkach tam funguje a je ubytovaný. Ale o tom sa viac rozpíšem v ďalšom článku. Preto sledujte InvestičnýBlog.sk, kategóriu Uruguay trip.

Po večeri sme sa rozlúčili s Marcom a išli sme unavení ako psi na hotel sa konečne po 44 hodinách bez spánku vyspať.

(Všetky fotografie a videá použité v článku boli urobené zariadením iPhone 5.)

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
43,66  s DPH

Výkupná cena: 19.50 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby