Ako investovať do diamantov

Ako investovať do diamantov

Zabudnite na akcie, dlhopisy a sporiace účty. Jeden z najľahších spôsobov, ako šetriť na budúcnosť vášho dieťaťa, je investícia do diamantov, do kameňa odolávajúceho inflácii. Množstvo finančných analytikov navrhuje investovať do diamantov a ako ďalšie navrhujú zlato alebo platinu, pretože sa neustále zvyšuje dopyt po nich, a teda ich hodnota a cena na trhu.

Diamanty sú cenené aj inak ako len ich ekonomickým prínosom. Nie je totiž nič viac osobné a špeciálne než odovzdávanie diamantu z generácie na generáciu. Ženy milujú vlastniť sentimentálne diamantové šperky, ktoré pochádzajú od ich matiek, babičiek, alebo prababičiek, pretože sa za nimi skrýva dlhá rodinná história. Hoci sú diamanty múdrou finančnou investíciou, nie je ľahké oceniť zväzok, ktorý bol vytvorený putom medzi členmi rodiny.

Ste pripravený investovať do oslnivých diamantov? Postupuj podľa týchto tipov:

Voľte jednoduchosť

Nemusíte kúpiť najkrajší, unikátny a originálne sfarbený diamant, aby ste urobili múdru investíciu do budúcnosti vášho dieťaťa. V skutočnosti sa s týmito diamantmi veľmi zriedkavo obchoduje a ich prípadný opätovný predaj by nebol tak jednoduchý ako je to v prípade bežných diamantov. Z bežných diamantov odporúčame diamant vo farebnej škále D-H, s výborným alebo veľmi dobrým výbrusom. V závislosti od vášho rozpočtu, by mal mať diamant, do ktorého investujete, rozmedzie 1-5 karátov. Takéto diamanty sa dajú ľahko nájsť aj opätovne predať.

Overte si kvalitu

Cena diamantu pred kúpou a pri opätovnom predaji závisí od jeho kvality. Nikdy nekupujte ako investíciu diamant, ktorý nie je certifikovaný. Najlepšie by bolo, ak by mal certifikát od Amerického geologického inštitútu – GIA (Gemological Institute of America). GIA je nezisková organizácia, ktorá má výskumné laboratóriá a ich prísne triediace normy zaručujú kvalitu diamantu, ktorý kúpite. Vždy si vyžadujte GIA certifikát vášho diamantu. Skúsení investori do diamantov dokonca vyžadujú aj potvrdenia tretích strán o pravosti daného certifikátu GIA.

Vyberte si klasiku

Pri nákupe investičného diamantu je dôležité vybrať taký, ktorý obstojí v skúške času. Ak sa rozhodnete pre brúsený diamant, vyberte si ten vo výbruse tvaru round, alebo vankúš, namiesto tvaru hrušky alebo srdca, ktoré sú dnes moderné, ale nemusia mať pri ďalšom predaji na trhu až takú vysokú hodnotu. Ak sa rozhodnete kúpiť diamantové prstene, náramky alebo iný typ šperku, rozhodne si vyberte nadčasový variant. Čistý symetrický tvar bude vždy štýlový a je to bezpečná voľba na vašu investíciu.

Využite online predajcu

Maximalizujte svoj zisk z investície do diamantu vďaka online obchodníkovi. Ten oproti predajcovi v kamennom klenotníctve ponúka väčšiu flexibilitu v cenách, pretože má oveľa nižšie režijné náklady. Čím nižšia je cena diamantu, tým väčší je zisk pri jeho opätovnom predaji. Taktiež online klenotníctva ponúkajú oveľa širší výber než kamenné klenotníctva, takže sa nebudete musieť obmedzovať pri výbere investičného diamantu.

Niektorí experti vyjadrili znepokojenie nad investovaním do diamantov, pretože tie nie sú hodnotené len podľa hmotnosti, ale aj podľa výbrusu, farby a čistoty, zatiaľ čo investovanie do zlata alebo iných kovov je oveľa jednoznačnejšie. Hoci je to jednoducho pochopiteľné, vďaka celosvetovému nárastu dopytu a so správnym vedením pri výbere sa dá povedať, že diamanty sú vynikajúcim prírastkom do vášho rozmanitého investičného portfólia!

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby