Ako zvoliť správneho partnera pre vedenie účtovníctva

Ako zvoliť správneho partnera pre vedenie účtovníctva

V súčasnosti existuje také množstvo účtovníkov a účtovníckych firiem, že je ťažké sa správne rozhodnúť. Pri výbere musíte dbať na viacero faktorov, no niekedy možno jedna výhoda rozhodne a urýchli vám proces.

Profesionálne účtovníctvo je pre firmy dôležité – dajte si na tom záležať.

Výber účtovníka je ako výber nového business partnera. Správny účtovník vám bude dôveryhodný kolega, na ktorého sa môžete spoľahnúť, a ktorý vám poskytne tie najlepšie rady a odporúčania, aby vaša firma rástla. Ktoré sú teda najdôležitejšie veci, na ktoré si dať pozor?

Lokalizácia

Kedysi bolo dôležité mať po ruke sídlo spoločnosti, ktorá sa vám stará o účtovníctvo. V súčasnosti existujú spoločnosti, ktoré poskytujú zabezpečené a vždy dostupné účtovníctvo online len s pripojením na internet. To znamená, že lokalizácia spoločnosti nie je žiaden problém. Vy a váš účtovník máte prístup k rovnakým dátam v reálnom čase pomocou akéhokoľvek zariadenia (PC, tablet, smartfón…). Ak nájdete niekoho, kto rozumie potrebám vašej spoločnosti, vzdialenosť nezohráva žiadnu úlohu. Poprípade to môžete brať ako benefit, aj keď uprednostňujete face-to-face konverzáciu.

Profesionálny partner

Výber certifikovaného a spoľahlivého účtovníka už od začiatku je správne riešenie. Je to rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť bežný život firmy. Preto, aby bol vplyv pozitívny, zvoľte si profesionálneho partnera, ktorý má dlhoročné skúsenosti a rozsiahle portfólio spokojných klientov.

Nadštandardné služby

Všimnite si, čo všetko daná spoločnosť ponúka. Disponuje službou, ktorú ste inde nevideli? Napr. osobný kuriér, ktorý prepraví vaše doklady priamo od vás až do firmy vášho účtovníka, či už spomínaný softvér, vďaka ktorému máte aktuálne dáta vždy po ruke. Práve to môže byť rozhodujúcim faktorom.

Správne účtovníctvo pomôže vašej spoločnosti rásť

Aj keď to všetko skôr znie ako výber partnera na spoločný život než ako business vzťah, je na to však dobrý dôvod. Váš účtovník sa stane súčasťou vašich business operácií, čiže neberte to na ľahkú váhu. Budete potrebovať niekoho, komu môžete veriť a kto má potrebné skúsenosti. Ako sme už spomínali, dobrí účtovníci pomáhajú spoločnostiam rásť. Ak si budúceho partnera vyberiete poctivo, môže to priniesť želané ovocie.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
43,66  s DPH

Výkupná cena: 19.50 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby