Bitcoin dosahuje ďalšieho maxima. Oplatí sa do neho investovať?

Bitcoin dosahuje ďalšieho maxima. Oplatí sa do neho investovať?

Už koncom minulého roka si začala kryptomena Bitcoin (BTC) vynucovať nemalú pozornosť investorov, pretože prekročila hodnotu 1 000 USD. Začiatkom tohto roka strmý rast pokračoval a kryptomena sa stala hodnotnejšia než zlato či iné doposiaľ obľúbené komodity. Celý rad priaznivcov kybernetického sveta sa začala zameriavať na Bitcoin, ktorý je pre digitálnych nomádov digitálnym majetkom rozširujúci slobodu.

Kryptomena by sa dala charakterizovať ako určitý druh digitálnej meny fungujúci na princípe peer-to-peer siete a decentralizácie. Súčasnou najznámejšou a zároveň najrozšírenejšou kryptomenou je práve Bitcoin, ktorého charakteristickým rysom je decentralizácia. V praxi decentralizácia znamená, že získanie Bitcoinu, prípadne aj jeho distribúcia je navrhnutá tak, že ju nemôže nikto ovplyvniť, pretože neexistuje žiadne centrálne miesto, odkiaľ by sa kryptomena riadila a ovládala.

Digitálny majetok je siedmou pridanou vlajkou v takzvanej Teórii vlajok, kedy cieľom vlajkovej teórie je zabezpečiť jednotlivcom slobodu.

Bitcoin prekonal hranicu 1 700 USD

Už sme prezradili, že hodnota Bitcoinu od konca minulého roka postupne rástla. Teraz prekonala hranicu 1 700 USD, čo je jej nové maximum. Len v poslednom mesiaci hodnota virtuálnej meny stúpla o tretinu, za čím pravdepodobne stojí aj skutočnosť, že v Japonsku bol Bitcoin schválený ako legálny platobný prostriedok. Práve v Japonsku teraz rastie dopyt po mene Bitcoin, pretože už jeden obchod tu začal prijímať túto menu, a to konkrétne maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky Bic Camera.

Sledujte online televíziu naplno.tv

Ak hľadáte spôsob, ako zarobiť peniaze, potom je investícia do digitálnej meny jedna z možností, pretože má pred sebou ešte dlhú cestu, ktorá podľa mnohých prognóz bude veľmi úspešná. Značnú časť objemu Bitcoinu držia v rukách čínsky investori, ktorí práve kryptomenu používajú pre uloženie svojho bohatstva. Čínski investori touto cestou obchádzajú čínske kapitálové kontroly.

Bitcoin rastie od roku 2015

Do povedomia investorov sa Bitcoin začal dostávať v roku 2015, pretože už vtedy začal nepretržite rásť. Avšak nastali aj dva veľké prepady, a to tento rok v apríli došlo k prepadu o 28 percent, pretože investori dostali strach z čínskych regulátorov. A ďalší prepad nastal v marci, kedy americký regulátor SEC zamietol žiadosť schváliť ETF fond podložený menou Bitcoin na americkom trhu. Pri oboch prepadov sa Bitcoin zrazu ocitol pod hranicou 1 000 USD, ale čoskoro sa spamätal a začal opäť rásť.

V apríli Japonsko uznalo Bitcoin ako legálne platidlo, a tak sa zvýšil záujem o kryptomenu, a to nielen na tamojšom trhu. Ako už sme spomenuli, Bitcoin začal ako prvý prijímať jeden maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky, ale vzápätí sa k nemu pridala tokijská reštaurácie Sushi-Bar Numazuko Ginza 1st.

Americkí regulátori majú ďalšie žiadosti

Americkí regulátori dostali celý rad žiadostí, ktoré sú takmer totožné s tými predchádzajúcimi, a tak sa možno nakoniec ETF obchodované na amerických trhoch stanú skutočnosťou. Teraz je to len v rukách amerických regulátorov, ktorí musia žiadosti schváliť.

Analytici majú pozitívny výhľad do budúcnosti, podľa ktorých totiž počas roka posilní kryptomena na hodnotu 4 000 USD. Z krátkodobého hľadiska však varujú pred korekciou.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby