Ako založiť ready made spoločnosť?

Ako založiť ready made spoločnosť?

Ready made spoločnosti sú spoločnosti, ktoré sú založené za účelom ďalšieho predaja. Kúpa takejto spoločnosti zahŕňa veľké množstvo výhod. V tomto článku rozoberieme prečo preferovať tento typ spoločnosti a na čo si treba dať pozor pri jej kúpe.

Najľahšia cesta k vlastnému biznisu

Neexistuje snáď nikto, komu by sa chcelo behať po úradoch, vypĺňať veľké množstvo tlačív, čakať v radoch alebo prehľadávať internet a hľadať relevantné právnické informácie.

Pri ready made spoločnosti vám odpadnú všetky tieto problémy. Konateľom sa môžete týmto spôsobom stať už za jeden deň. Proces ako získať spoločnosť začína podpisom rezervačnej zmluvy. Po jej podpise sa štandardné hradí poplatok predstavujúci percento sumy, ktorú za spoločnosť zaplatíte. Po zaregistrovaní do Obchodného registra si môžete založiť bankový účet a začať podnikať. Celý tento proces trvá v rozpätí 3 – 6 dní.

Čo potrebujem k získaniu ready made s.r.o.?

Time to get it

Ak sa rozhodnete získať ready made s.r.o. potrebujete nájsť spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom spoločností. Vyberiete si spoločnosť a vyplníte rezervačný formulár. Následne na to, vás daná spoločnosť bude kontaktovať a navrhne vám riešenie presne vám na mieru. Jednou z top spoločností na Slovensku, ktoré sa zaoberajú predajom ready made s.r.o. je aj companiessolutions.com. Ako uvádzajú na svojej webstránke, tak k založeniu alebo kúpe spoločnosti potrebujete len platný občiansky preukaz a súhlas vlastníka so zápisom nehnuteľnosti do obchodného registra. Pokiaľ ale nemáte sídlo, tak aj s týmto pomôžu prostredníctvom virtuálneho sídla. Posledným dokumentom je súhlas správcu dane so zápisom do obchodného registra, o ktorý sa tiež postará predávajúca spoločnosť.

Výhody ready made s.r.o.

Ready

K najvýraznejším výhodám samozrejme patrí to, že nemusíte viac-menej spraviť nič. O všetko sa postará predávajúca spoločnosť. Vy získate hotovú s.r.o., ktorá nemá žiadnu históriu, takže je “čistá”, bez pohľadávok a záväzkov. Navyše je zaregistrovaná ako platca DPH, čím vám odpadne značne veľká časť vybavovania, keďže tento proces je pomerne zdĺhavý. To v praxi predstavuje výhodu aj preto, lebo si môžete okamžite začať uplatňovať odpočet DPH.

Za ostatné výhody považujeme aj to, že ready made s.r.o. má pridelené IČO, DIČ a IČ DPH. Podľa obchodného zákonníka § 108 je s.r.o. povinná mať základné imanie v minimálnej výške 5000 eur. Základné imanie je v ready made s.r.o. už splatené.

Kúpa spoločnosti je spojená s množstvom právnych a legislatívnych znalostí. Pokiaľ kupujete spoločnosť cez špecializovanú firmu, tak vám tieto starosti nehrozia. Tieto spoločnosti sú vybavené viacerými právnikmi s relevantnou kvalifikáciou a skúsenosťami. V prípade, že zvolíte sprostredkovateľskú spoločnosť, tak získate navyše:

  • ušetrený čas a peniaze
  • know-how v oblasti predaja a kúpy ready-made spoločností
  • všetky dokumenty dostanete vypracované
  • zapísanie zmien do Obchodného registra a komunikáciu s daňovým úradom

Keďže sme spomenuli výhody, tak treba uviesť aj nevýhody. Medzi tieto patrí najmä cena, keďže ready made s.r.o. je určite drahšia ako náklady na založenie novej spoločnosti. Príplatok navyše však zahŕňa tú možnosť, že môžete začať podnikať v priebehu 3-6 pracovných dní a nemusíte čakať a podstúpiť množstvo byrokracie súvisiacej so založením s.r.o.

Ak zvažujete rozbehnúť si svoj biznis čo najskôr, tak toto je ideálna možnosť práve pre vás. Pre viac informácií pozrite napríklad sem alebo napíšte na email: cs@companiessolutions.com a radi vám poskytneme viac informácií.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
45,31  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby