Sú peniaze v bankách v bezpečí? #1 Fond ochrany vkladov (FOV)

Sú peniaze v bankách v bezpečí? #1 Fond ochrany vkladov (FOV)

História nám ukázala, že v prípade ďalšej finančnej krízy môže prísť ku krachu niektorých bánk ako sa to stalo aj v prípade poslednej finančnej krízy v roku 2008. Nehovoriac o tom, že niektoré banky, ktoré máme na Slovensku sú z najzadĺženejších krajín Európskej únie.

Taktiež môže prísť aj k zdaneniu vkladov ako tomu bolo na Cypre v roku 2013 a samozrejme hrozia aj ďalšie riziká, o ktorých si postupne povieme v ďalších videách.

Z toho vyplýva nasledovná otázka.

Sú peniaze v bankách v bezpečí?

Na základe toho som sa rozhodol natočiť sériu videí s názvom „Sú peniaze v bankách v bezpečí?“.

Vo videách by som postupne chcel poukázať na prípadné riziká, ktoré hrozia vkladateľom, ktorí majú na svojich účtoch vyššiu sumu peňazí a myslia si, že v banke sú ich peniaze v bezpečí a že vklady v bankách sú ručené sumou 100 000 EUR. Samozrejme treba brať do úvahy, že pre niekoho môže byť vyššia suma 1 000 EUR a pre iného 100 000 EUR.

Povieme si aj to, že koľko peňazí je dobré mať na účtoch, tak aby ste minimalizovali riziká. A tiež ako si peniaze ochráňiť pomocou drahých kovov, teda ako investičné zlato a investičné striebro vo fyzickej podobe môže nahradiť peniaze, ktoré ležia ľadom na účtoch.

V prvom videu sa teda pozrieme na Fond ochrany vkladov (FOV). Koľko sa v ňom nachádza peňazí a akú sumu tieto peniaze kryjú.

V prípade, že budete mať ďalšie otázky alebo budete mať na danú tému iný názor, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Zdroje z ktorých som čerpal:
Web Fond ochrany vkladov: http://www.fovsr.sk
Aktuálne informácie: http://www.fovsr.sk/sk/aktualne-informacie/
Výročné správy: http://www.fovsr.sk/sk/vyrocna-sprava/

Tip na článok:
Článok z investujeme.sk: Fond na ochranu vkladov – Dokáže chrániť úspory Slovákov?
https://www.investujeme.sk/clanky/fond-na-ochranu-vkladov-dokaze-chranit-uspory-slovakov/

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
44,53  s DPH

Výkupná cena: 19.11 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby