Investičné zlato vo fyzickej forme - plusy a mínusy takejto investície (video)

Investičné zlato vo fyzickej forme – plusy a mínusy takejto investície (video)

Investičné zlato vo fyzickej forme je veľmi vhodná investícia v neistých časoch, ktorá slúži hlavne na ochranu vášho majetku a udržanie hodnoty vašich úspor. Je v súčasnej dobe teda vhodná investícia do drahých kovov? Oplatí sa pri súčasnej cene investičného zlata nákup investičného zlata vo forme odliatkov a mincí vo fyzickej podobe?

Pár dôvodov prečo mať investičné zlato vo fyzickej forme

  • Prostriedok výmeny a uchovávateľ hodnôt: Zlato si po celé tisícročia uchováva svoju hodnotu a to aj napriek krátkodobým výkyvom.
  • Zabezpečenie majetku: Zlato treba chápať nielen ako vhodnú investíciu, ale predovšetkým ako zabezpečenie majetku v časoch krízy.
  • Ochrana proti inflácii: Na cenu zlata nemá vplyv inflácia.
  • Likvidita a stabilita: So zlatom sa obchoduje 24 hodín denne a môžete ho tak predať kdekoľvek na svete za vopred stanovenú cenu.
  • Nezávislosť: Zlato je narozdiel od ostatných drahých kovov oslobodené od DPH.
  • Mobilná hodnota: Zlato je vzhľadom na svoju vysokú hodnotu v pomerne nízkej hmotnosti ľahko prenášateľné.

Vo videu investičné zlato vo fyzickej forme si povieme ďalšie plusy a mínusy takejto investície za aktuálnu cenu fyzického kovu ku dňu publikovania videa. Po zhliadnutí videa budete teda poznať plusy aj mínusy investovania do investičného zlata formou fyzického kovu.

Investičné zlato nie je všeliek na krízu a ostatné neduhy, je ale správnou odpoveďou na Vaše obavy o majetok.

Prečítajte si aj článok: „Investičné striebro vo fyzickej forme – plusy a mínusy takejto investície

V prípade, že budete mať ďalšie otázky alebo budete mať na danú tému iný názor, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby