Ekonomika a nezamestnanosť na Slovensku v roku 2021. Ako to vidíte vy?

Ekonomika a nezamestnanosť na Slovensku v roku 2021. Ako to vidíte vy?

Ekonomika na Slovensku vďaka opatreniam, lockdown-om a ďalším obmedzeniam ide dole vodou. Nehovoriac o masívnom zadlžovaní štátu ako aj jednotlivcov. Toto bude mať za následok, krach nemalého počtu živnostníkov, malých a stredných podnikateľov a prepúšťanie ich zamestnancov. Čo výrazne zvýši nezamestnanosť na Slovensku v roku 2021.

Podľa môjho názoru rok 2021 bude po tejto stránke oveľa horší ako predchádzajúci rok 2020, nakoľko v minulom roku sme ešte tieto ekonomické dopady až tak moc nepociťovali. Dlh Slovenska sa rapídne zvýši čo pocítia hlavne ďalšie generácie.

Vývoj a prudký rast akciových indexov a niektorých akcií (hlavne v technologickom sektore), ktoré dosahujú nové historické maximá nezodpovedá reálnej ekonomike a je hnaný masívnym tlačením peňazí centrálnych bánk. Tieto natlačené peniaze sa v minimálnom množstve dostávajú medzi ľudí a väčšina z nich končí prostredníctvom investičných bánk a investičných spoločností na burze v akciových indexoch a akciách. Ceny niektorých akcií (napríklad akcie spoločnosti TESLA) sú niekoľkonásobne nafúknuté a nezodpovedajú reálnej hodnote danej spoločnosti.

Bežný ľudia a malý investori vďaka neistote nakupujú drahé kovy a tiež aj kryptomeny, hlavne Bitcoin a tlačia tak ich ceny hore. Dokonca Bitcoin niektorí ľudia považujú za náhradu zlata, takzvané digitálne zlato.

Viac sa rozpisovať nebudem, nakoľko o tom podrobnejšie hovorím vo videu nižšie. Ale hlavne ma zaujíma Váš názor. Prosím napíšte mi ako vidíte ekonomickú situáciu na Slovensku pre rok 2021 vy? Očakávate zvýšenú nezamestnanosť v roku 2021? Budem rád ak sa pod článkom alebo videom rozbehne na túto tému diskusia. Ďakujem.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Zdroj obrázku: fotobanka https://pixabay.com/sk/​

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby