Ako som na burze prišiel o 1,5 milióna Sk, kým som sa naučil obchodovať.

Ako som na burze prišiel o 1,5 milióna Sk, kým som sa naučil obchodovať.

Prečítajte si príbeh, ako som na burze prišiel o 1,5 milióna Sk, kým som sa naučil obchodovať. V dnešnom článku sa dočítate o mojich začiatkoch, dobrých aj zlých skúsenostiach s obchdovaním. 

Ako som teda prišiel o všetky tieto spomínané peniaze ? 

 • Na úplnom začiatku po absolvovaní kurzu, ktorý učil obchodovať s menovými pármi som začal obchodovať na trhu FOREX a to konkrétne s menovými pármi. Po ďalšom preštudovaní ďalších materiálov a obchodovaní na demo účtoch som si založil svoj prvý ostrý obchodný účet .
 • Ako vklad na ostrý účet som si vložil 250 000 Sk, ktorý bol v tej dobe napakovaný 1:500. Štart na ostrom účte sa niesol v duchu ”šťastie začiatočníka”. Za cca 2-3 mesiace som zhodnotil svoj účet takmer o 30 %. No následne prišlo trpké sklamanie. Účet som dokázal stlačiť až na totálnu 0. Prišiel som tak nie, len o svoj zisk, ale aj o prvý vklad. 
 • Následne, ako som videl, že sa mi dokázalo na začiatku dariť som začal hľadať chyby, ktoré som urobil a pustil sa do obchdovania znovu a skúšal som obchodovať na demo účtoch. Poučený chybami som si založil svoj druhý ostrý účet s 2x tak veľkou sumou, ako po prvý krát. Znova nechýbalo začiatočnícke šťastie a účet som zhodnotil za cca 3-4 mesiace ešte o viac ako 30%. No náslene opäť prišli chyby a účet som položil opäť k nule. 
 • Po trpkom páde, kde som prišiel o 750 000 Sk ma to opäť nezložilo, ale rozhodol som sa prísť a analyzovať to, kde som spravil chyby a poučiť sa. Na veľké šťastie som mal svoju firmu, ktorá zarábala peniaze a s týmito peniazmi, čo som použil na obchodoval som len “hral”. 
 • Ako sa hovorí do “tretice všetko dobré“ znova som si zriadil ostrý účet a to so sumou 750 000 Sk. Samozrejme predošlí scenár sa opakoval a prišiel som spolu teda o 1,5 milóna Sk. Na účete som vydržal dlhšie a nabral ďalšie skúsenosti.
 • Väčšina ľudí by to ďalej vzdala a boli by frustorovaní, že prišli o toľko peňazí, možno o celoživotné úspory, ale mne to nedalo išiel som do toho štvrtýkrát. Tentokrát som si na účet vložil rovných 1,5 milóna Sk (cca 50 000€). Za sebou som mal 1,5 miliónovú stratu + peniaze ktoré som vyprodukoval, ako profit. 
 • Až tento štvrtý ostrý účet mi začal zarábať peniaze a vracať späť tie stratené peniaze z predošlých účtov. Trvalo necelých 5 rokov kým som naspäť zarobil stratené peniaze. 

Každý sme iný a každému môže vyhovovať obchodovať s niečím iným napríklad s akciami, menovými pármi, CFD, ETF, investovať do drahých kovov a pod. Treba si len nájsť to čo Vám bude vyhovovať. 

Rada na záver

Ak sa chcete naučiť obchodovať skúšajte to výhradne na demo účtoch! Zapamätajte si, že čím menej indikátorov používate a čím jednoduchšiu technickú analýzu tým je to pre Vás lepšie.

Dodržujte: 

 • Svoje pravidlá a zásady 
 • Money manažment 
 • Nepreceňujte svoj účet 
 • Snažte sa obchodovať len so svojimi peniazmi 
 • Poučte sa zo svojích chýb 

Pokiaľ viete, že na to nemáte, ale zaujímate sa o obchodovanie nájdite si niekoho kto tomu rozumie a bude obchodovať za Vás. 

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,43  s DPH

Výkupná cena: 19.60 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby