Ako si vybrať klimatizáciu do kancelárie

Ako si vybrať klimatizáciu do kancelárie

Klimatizácia ktorá v lete chladí a v zime vám bude príjemne teplo

Moderné klimatizácie dnes neslúžia výlučne na chladenie. V chladných dňoch dokáže klimatizácia vďaka tepelnému čerpadlu udržiavať vo vašich kanceláriách príjemnú teplotu a to tak, aby sa vaši zamestnanci a pracovníci cítili príjemne.

Naopak v horúcich letných dňoch bude klimatizácia udržiavať vašu kanceláriu v príjemných teplotách, v ktorých budú ľudia podávať očakávané a stabilné výkony.

Zabezpečte svojim ľuďom to správne a príjemné prostredie a oni sa vám odvďačia vyšším výkonom na pracovisku.

Chladiaci a vykurovací výkon klimatizácie

Nevenujte priestor výlučne výkonu či spotrebe klimatizácie. Berte do úvahy veľkosť priestoru, ktorý potrebujte chladiť alebo vykurovať. Čím väčšie sú vaše kancelárske priestory, tým väčší výkon klimatizačnej jednotky budete potrebovať. Pri výbere si stále nechajte poradiť od budúceho predajcu vašej novej klimatizácie.

Hlučnosť klimatizácie

Hluk nepríjemne vplýva na sústredenie. Je otravný a nepríjemný hlavne pri tvorivej činnosti. Klimatizačná jednotka by vás určite nemala ani pri vyššom výkone rušiť pri vašej práci alebo práci vašich partnerov, kolegov alebo zamestnancov. Určite nechcete, aby hluk rušil pracovné nasadenie vás a vašich zamestnancov. Pozor! Hluk môže spôsobovať aj vonkajšie teleso klimatizácie.

Samozrejme túto nepríjemnosť môžete eliminovať už pri výbere a kúpe tej správnej klimatizačnej jednotky. Dajte svojmu dodávateľovi najavo, že vám záleží na tichosti klimatizácie a nechajte si poradiť pri výbere skutočne tichej klimatizácie.

Aký typ klimatizácie sa hodí do kancelárie

Možnosti je skutočne veľa. Už záleží na samotných priestoroch a možnostiach inštalácie klimatizácie. Váš dodávateľ klimatizácie by mal priestor pred výberom, dodaním a inštaláciou klimatizácie vidieť. Odmerať veľkosť priestoru a navrhnúť správne miesto inštalácie ako aj typ klimatizačnej jednotky.

Na výber máte nasledujúce typy klimatizácii:

  • Nástenné klimatizácie
  • Kazetové klimatizácie
  • Mobilné klimatizácie
Nástenná klimatizácia
Nástenná klimatizácia

 

Kazetová klimatizácia
Kazetová klimatizácia

Dodávateľ, servis a inštalácia

Veľmi dôležitým bodom riešenia tejto problematiky je práve dodávateľ klimatizácie.

Ten by vám mal s výberom nie len pomôcť ale zároveň vyriešiť problém dodania, inštalácie a servisu. Hľadajte teda nie len predajcu s najnižšou cenou na trhu. Myslíte aj na budúcnosť.

Klimatizácia si taktiež vyžaduje poradenstvo, pravidelný záručný ako aj pozáručný servis. Dôležitá je teda nie len cena ale aj poskytované služby a pridaná hodnota dodávateľa.

Dbajte tiež na tradíciu dodávateľa. Potrebujete spoľahlivého partnera, ktorý vám svoje služby poskytne aj v budúcnosti. Napríklad spoločnosť ENERGIO PTS sa chladiarenskej technike venuje už 20 rokov.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,29  s DPH

Výkupná cena: 19.39 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby