Čo je to ETF a ako investovanie do ETF funguje?

Čo je to ETF a ako investovanie do ETF funguje?

Čo je to ETF a ako investovanie do ETF funguje? V ďalšej časti série obchodujeme FOREX a nakupujeme akcie, ETF a CFD si opäť jednoducho vysvetlíme všetky potrebné informácie, ktoré by ste mali podľa nás vedieť ak by ste chceli investovať do ETF.

Čo je to ETF a ako investovanie do ETF funguje? 

ETF (Exchange-traded fund) je typ cenného papiera, ktorý sleduje index, sektor, komoditu alebo iné aktívum, ale ktorý možno kúpiť alebo predať na burze rovnakým spôsobom ako bežné akcie.

  • Vhodný pre začiatočníkov – nemusíte tráviť čas študovaním množstva informácií o akciách rôznych spoločností.
  • Známy príklad je ETF (SPY) – kopíruje index S&P 500 (nakupujete v tomto indexe 500 najväčších spoločností).
  • Výhodou ETF je, že pri krachu niektorej zo spolčností v danom ETF (napríklad SPY), sa nič vážne nestane, pretože by ste prišli len o veľmi malinkú časť investície.
  • Najvhodnejšie je investovanie do ETF samostatne cez brokera kvôli poplatkom (odporúčame RoboMarkets).
  • ETF častokrát generujú aj dividendu – konkrétne ETF (SPY) generuje dividendu vo výške 1,30 %.

Viac informácií získate pozretím videa nižšie.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,29  s DPH

Výkupná cena: 19.39 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby