Ako a kde mať uložené drahé kovy a zberateľské pamätné a obežné mince?

Ako a kde mať uložené drahé kovy a zberateľské pamätné a obežné mince?

Viacerích z Vás, ktorí dali na naše dobré rady a zainvestovali do drahých kovov začala trápiť otázka: „Kam si tie drahé kovy uložiť aby boli v bezpečí?”.  Pripravili sme si pre Vás viacero tipov, ktoré sa dozviete po prezretí celého videa. Dajte nám vedieť, čo si o nich myslíte.

Ako a kde mať uložené drahé kovy a zberateľské pamätné a obežné mince?

BANKY

 • Taktiež predávajú investičné zlato.
 • Predaj je limitovaný sumou (napr. od 10 000€).
 • Vo väčšine prípadov chcú aby ste si u nich prenajali depozitnú schránku.
 • Pokiaľ s ňou nesúhlasíte, negarantujú spätný odkup.

Prečo to tak je ? Dôvod je, že chcú ďalej na Vás zarábať. Depozitná schránka samozrejme nie je zadarmo a Váš nákup tým predražujete. 

DOMÁCNOSŤ

 Investičné zlato

 • Uschovanie je pomerne jednoduché
 • Investičné zlato je ideálnej veľkosti pre uschovanie do trezora
 • Pre uschovanie sú najlepšie aj nezmyslné miesta, ako napríklad také čo sú najviac na očiach alebo zakopať na záhrade, napríklad pod psou búdou

Investičné striebro (napr. 100 kg) 

 • Uschovanie je pomerne ťažšie, ako pri zlate.
 • Trezory do stien alebo do podlahy nemusia stačiť.
 • Odporúčame 100 kg striebra rozdeliť a nemať na jednom mieste:
  • časť do trezoru
  • časť uschovať niekde vrámci bytu alebo domu
  • časť môžete zakopať na záhrade

Tip:

 1. Banky určite neodporúčam a to z dôvodu, že dnes banka existuje a zajtra môže byť zavretá a následne je veľmi ťažké dostať veci z depozitnej schránky späť.
 2. Keď už drahé kovy alebo obežné a pamätné strieborné mince uschováte mali by ste minimálne jednej osobe, ktorej dôverujete o tom povedať. 
 3. Vymyslite si príbeh pre prípad núdze.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,29  s DPH

Výkupná cena: 19.39 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby