Chceš investovať, bojíš sa rizika a nevieš ako začať? Začni pravidelne investovať do ETF.

Chceš investovať, bojíš sa rizika a nevieš ako začať? Začni pravidelne investovať do ETF.

Zaujíma Vás investovanie, ale stále sa bojíte príliš veľkého rizika? Práve pre Vás je určený dnešný článok. Poradíme Vám, ako začať a pravidelne investovať do ETF. Čím skôr začnete, tým skôr sa môžete dostať k vášmu cieľu.

Dnes si predstavíme niekoľko ETF do ktorých by ste mohli investovať. Nikdy neinvestujte iba do jedného ETF s jedným zameraním, vyberte si ich viacej a zamerajte sa na rôzne oblasti a tým pádom diverzifikujte riziko. 

1. ETF SPY

ETF SPY plnohodnotne kopíruje hlavný akciový index S&P 500

Výhodou ETF SPY je, že generuje dividendu vo výške 1,3% a ročný poplatok je naozaj malý a to vo výške 0,09 %

2. ETF XLK

ETF XLK sa zameriava na technologické akcie, ktoré sú poväčšine vytiahnuté z indexu S&P 500, ale len čisto technologické spoločnosti. 

XLK generuje dividendu 0,73% a ročný poplatok je opäť veľmi malý a to vo výške 0,12 %

3. ETF OGIG 

ETF OGIG sa zameriava na internetové spoločnosti a myslíme si, že má veľký potenciál, pretože čoraz viac vecí sa presúva do online sektoru, na ktorý je potrebný internet. 

4. ETF AIA

ETF AIA považujeme za rizikovejšiu investíciu pretože sa zameriava na Ázijský trh, kde za problém považujeme politické riziko. 

AIA generuje dividendu 1,38% a ročné poplatky sú spojené s týmto ETF sú na úrovni 0,50%. 

5. ETF GLD 

ETF GLD sa zameriava na kopírovanie ceny zlata

GLD dividendu negeneruje a poplatky s týmto ETF sú na úrovni 0,40%

6. ETF BITO

ETF BITO je pomerne nové ETF a plnohodnotne kopíruje cenu kryptomeny Bitcoin

BITO nie je na trhu dlho preto nevieme zatiaľ povedať % poplatku. 

Predstavili sme Vám 6 ETF do ktorých po Vašom zvážení a naštudovaní môžete začať pravidelne mesačne investovať. Dajte však pozor, niektoré z ETF boli na historických maximách a treba byť pri investovaní opatrný. 

Tí ktorí sú skúsenejší, nemusia voliť investovanie na mesačnej báze, ale mať nachystané peniaze a pri korekcií 5% zainvestujete. Pokiaľ je korekcia väčšia okolo 10% zainvestujte o trochu viacej ako pri 5% korekcií. 

Čo však naozaj neodporúčame je investovanie pomocou finančných agentov! Na túto tému sme natočili celé video, ktoré nájdete na tomto linku. Pokiaľ chcete investovať na mesačnej báze, nájdite si brokra, ktorý túto možnosť ponúka. 

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
34,12  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

Minca Kookaburra (Rybárik) 2023 1 oz sa razí v austrálskej štátnej mincovni Perth Mint od roku 1990 s rýdzosťou 999,9/1000 a hmotnosťou 31,1g.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The Perth Mint
Najpredávanejšie služby