Prepad indexových dôchodkových fondov – II. dôchodkový pilier (video)

Hlavné akciové indexy Dow Jones, Nasdaq a Index S&P 500 tri týždne padajú najrýchlejšie vo svojej histórii čo malo samozrejme za následok aj pád indexových dôchodkových fondov v II. dôchodkovom pilieri.

Ak ste mali, alebo teda máte v II. dôchodkovom pilieri zvolenú investičnú stratégiu práve v indexových dôchodkových fondoch a nestihli ste svoje úspory presunúť včas do dlhopisových fondov, tak sa dnes pozeráte na stratu od 24 do 32% podľa toho u akej dôchodkovej spoločnosti svoje úspory máte.

Mať správneho finančného poradcu sa vyplatí

Ak si to nesledujete, alebo máte svojho finančného poradcu, ktorý Vám nedal v správnom čase informáciu o tom, že treba zmeniť investičnú stratégiu a previesť peniaze z indexového negarantovaného dôchodkového fondu do dlhopisového garantovaného dôchodkového fondu, tak pravdepodobne teraz uvažujete čo s tým treba robiť.

Čo s tým teraz robiť? Rozhodnutie je na Vás

Môžno Vám k rozhodnutiu pomôže pozretie tohoto videa, kde analyzujem ako by sa mohli akciové indexy chovať (ktoré majú vplyv aj na indexové fondy v II. dôchodkovom pilieri) v súčasnej situácii keď vo svete zúri koronavírus, ktorý bude mať za následok aj globálny vplyv na budúcu ekonomickú situáciu. Vaše rozhodnutie môže mať veľký vplyv aj na Váš budúci dôchodok, na ktorý si sporíte v dôchodkových správcovských spoločnostiach.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby