Aká cena zlata, striebra a platiny je ideálna na nákup s ohľadom na aktuálnu cenu.

Aká cena zlata, striebra a platiny je ideálna na nákup s ohľadom na aktuálnu cenu.

Ak chcete vedieť aká je ideálna cena na nákup drahých kovov, ako je napríklad zlato, striebro alebo platina určite si nenechajte ujsť tento článok. 

Aká cena je ideálna na nákup drahých kovov a musím ju vôbec riešiť? 

ZLATO

  • Cena zlata sa pri natáčaní videa pohybovala okolo 1 789,60 $/ 1 unca.
  • Zlato je stále pomerne drahé.
  • Je málo pravdepodobné, že cena zlata sa dostane pod 1 100 $/ 1 unca, ak áno od tejto ceny sa bude opäť odrážať smerom hore.

Riešiť cenu zlata ? 

Cenu zlata momentálne nie je potrebné vôbec riešiť a to z dôvodu, že zlato sa neoplatí nakupovať z dôvodu príliš aktuálne vysokej ceny.

STRIEBRO

  • Priemerná cena striebra sa pohybovala v deň natáčania videa okolo 23.80 $/ 1 unca.
  • Aktuálna cena je veľmi výhodná na nákup investičného striebra.
  • Cena striebra už pravdepodobne lepšia nebude.

Riešiť cenu striebra?

V súčasnosti pri tejto cene striebra sa vôbec neoplatí riešiť pár eurový rozdiel medzi e-shopmi a takisto ani DPH. Momentálna cena striebra je naozaj dobrá. 

PLATINA

  • Druhý horúci kandidát na investovanie.
  • Cena sa v deň natáčania videa pohybuje okolo 956,70 $/ 1 unca.
  • Oproti roku 2008 (2 250 $/ 1 unca) je cena v súčasnosti, viac ako vhodná na nákup.
  • Je len otázkou času kedy bude maximálny cenový vrchol opäť prekonaný.

Riešiť cenu platiny?

Cenu platiny takisto netreba vôbec riešiť a to z jediného dôvodu. Platinu neponúka každý e-shop s drahými kovmi pretože je aktuálne ťažké zohnať. 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, pozrite si nižšie uvedené video, v ktorom danú problematiku vysvetľujem na konkrétnych grafoch s cenami od roku 2007 po súčasnosť. 

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,43  s DPH

Výkupná cena: 19.60 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby