Aký názor mám na takzvané sporenie v zlate alebo zlaté sporenie a otázky na obchodníkov.

Aký názor mám na takzvané sporenie v zlate alebo zlaté sporenie a otázky na obchodníkov.

Na základe mnoho Vašich dotazov Vám prezradím, aký mám názor na takzvané sporenie v zlate. Či sa oplatí alebo nie aké sú jeho výhody a nevýhody.

Čo je to sporenie v zlate ?

Sporenie v zlate funguje ako predplatné, v rámci ktorého nakupujete drahé kovy v definovaných intervaloch.

Aký mám názor na takzvané sporenie v zlate ? 

V prvom rade sa musíte zamyslieť, že tu opäť funguje multilevelový systém (viac o tomto systéme som hovoril v tomto článku, v ktorom nájdete aj video) a teda, že daným ľudí je treba za svoju prácu aj zaplatiť čo sa premietne aj na cene drahých kovov ako aj na poplatkoch spojených s takouto formou sporenia. 

Dôležité body:

  • Ak sa rozhodnete pre sporenie v zlate, kupujete si to najdrahšie zlato na Slovensku alebo v Čechách.
  • Predtým, ako sa rozhodnete sporiť v zlate uvedomte si, za akú cenu Vám bude drahý kov nakúpený? Za cenu, ktorá je v daný deň, keď tam Vy pošlete peniaze alebo za cenu, ktorá bude za pár rokov, kým dosiahnete cieľovú sumu?
  • Najskôr sa z Vašich peňazí zaplatia poplatky, až potom Vám začnú nakupovať drahé kovy.
  • Pokiaľ ste nedisciplinovaný a neviete si peniaze mesačne odložiť, vôbec túto možnosť sporenia nezazlievam.

Podrobnejšie celú vec rozoberám vo videu nižšie.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,43  s DPH

Výkupná cena: 19.60 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby