Čo som zistil a videl na jednom z Kanárskych ostrovov? | Tenerife II.

Čo som zistil a videl na jednom z Kanárskych ostrovov? | Tenerife II.

Vítam Vás pri druhom pokračovaní série o Tenerife. V dnešnom článku sa dozviete čo som sa na mojej ceste dozvedel a aké sú výhody a nevýhody života na spomínanom ostrove. Poviem Vám, či sa moje cestovanie na tento ostrov oplatilo a či emigrácia na Tenerife je vhodným riešením aktuálnej situácie na Slovensku a v Európe.

Ak ste ešte nečítali prvú časť mojej cesty na ostrov Tenerife I. odporúčam si ju prečítať ešte predtým, ako začnete s druhou časťou. Takisto dávam do pozornosti video: Máte tu už toho dosť? Zvažujete zbaliť sa a odísť? Je v EU štát, kde by mohlo byť lepšie? v ktorom sa dozviete, prečo som sa zameral na štát mimo Európy.

Už na letisku ma postretlo jedno veľké šťastie a to také, že som stretol človeka, ktorý na Tenerife chodí už 16 rokov a trávi tam niekoľko mesiacov ročne a ten ma zoznámil s ďalším človekom, ktorý na Tenerife žije už 5 rokov. Ten mi samozrejeme poradil, čo na Tenrife treba vidieť, kde treba nakupovať a kopec ďalších zaujímavých informácií.

Prečo sme si chceli ostrov prejsť dookola? 

Pre nás bolo podstatné pozrieť si mestečká a väčšie dediny pre ďalšie pôsobenie v budúcnosti. Čo bolo pre nás veľké plus je jednoznačne klíma daného ostrova. Ja osobne nemám rad zimu a v zime na Slovensku trpím a každý rok zimné mesiace naozaj nemám rád a v tomto sa mi Tenerife veľmi páči, pretože je to ostrov večnej jari. Počasie tam je po celý rok takmer rovnaké a zmeny sú minimálne. V marci sú teploty na juhu Tenrife okolo 20-24 stupňov a na severe je vždy okolo 2-3 stupňov menej. Čo sa týka teploty počas leta je tam od 24 do 29 stupňov. 

Ďalšia vec, čo sa mi páčila je rozmanitosť ostrova. Juh je viac suchší a vyprahnutejší, západná strana je už viac hornatejšia a zelenšia, severná strana je celá krásne zelená, stred ostrova tvorí sopka a jej okolie je veľmi rozmanité a východnú stranu ostrova som pravdupovediac nevidel. Ostrov má veľmi pekné miesta a určite by som si vedel predstaviť fungovať tam a pokiaľ aj nie na trvalo, tak minimálne na určitý čas roka. Na trvalo si stále myslím, že je vhodnejšia Uruguay.

Aké sú ceny PHM? 

V marci 2022 boli ceny o 20% lacnejšie ako u nás, ale už aj tam bolo pociťovať zdražovanie.

Život na uliciach

Z čoho som mal vážne zlý pocit na ulici bol, keď som videl v 24 stupňoch za slnečného dňa, ľudí v rúškach. Otázka znie, či to boli domáci alebo turisti. Čo som už spomínal je, že Španieli dôverujú vláde a dôverujú tomu, čo sa rozpráva v TV, lebo si myslia, že je to pre ich dobro. Podstata je tá, že rúška nie sú povinné. Čo sa týka očkovanosti, tak od ľudí, čo tam žijú som sa dozvedel, že zaočkovanosť je tam vysoká, ale bolo mi povedané, že veľa ľudí z tých čo sú zaočkovaní reálne zaočkovaní nie sú.

Čo mi však vyhovovalo je to, že ľudia tam boli oveľa viac priateľskejší, ako na Slovensku. A opäť tam bola vidieť tá pohoda a bolo tam vidieť, že tam funguje systém „Maňana“, ako v Španielsku. Čiže žiadny stres, úplna pohodička, usmiatí a priateľskí ľudia.

Ceny nehnuteľností 

Musím povedať, že ceny nehnuteľností sú tam rozdielne podľa toho, v ktorej časti ostrova sa nachádzate. V oblastiach napríklad na juhu, ktoré sú prefláknuté turistami, sú nehnuteľosti lukratívne a atraktívne, tak aj tie ceny sú veľmi lukratívne vysoké. Čo sa týka prenájmov, tak tie také drahé, až tak neboli. Je to stále viac ako u nás, ale musíte si zobrať do úvahy, že oni nepotrebujú hlavne kúrenie a to hlavne na juhu. Takže, to, čo tu miniete na energie, tak tým dorovnáte tam prenájom. 

Čo už som spomínal pri Uruguayi, tak aj tu na Tenerife odporúčam ísť na nejakú dobu, hlavne zo začiatku do prenájmu, aby ste zistili, čo vám vyhovuje. Sú tam aj také možnosti, že si tam môžete zobrať do prenájmu dom s tým, že ten prenájom, môžu byť,  aj splátky za ten dom a postupne budete ten dom nadobúdať.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
34,12  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

Minca Kookaburra (Rybárik) 2023 1 oz sa razí v austrálskej štátnej mincovni Perth Mint od roku 1990 s rýdzosťou 999,9/1000 a hmotnosťou 31,1g.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The Perth Mint
Najpredávanejšie služby