Prečo som bol v roku 2014 mesiac v Južnej Amerike? Uruguay IV.

Prečo som bol v roku 2014 mesiac v Južnej Amerike? Uruguay IV.

Opäť Vás, vítam pri novom článku, ktorý sa bude opäť týkať cestovania po Južnej Amerike. Vo štvrtom pokračovaní prieskumu vám priblížim ďalšie tri mestá v štáte Uruguay a život v nich (La Paloma, Punta del Diablo, Cabo Polonio). 

Pokiaľ ste ešte nečítali predošlé dva články Uruguay I.,  Uruguay II. a Uruguay III. odporúčam prečítať alebo na našom Youtube kanály nájdete podrobnejšie videá ohľadom cesty do Uruguay. 

La Paloma

Mne osobne sa mestečko La Paloma veľmi páčilo a práve toto mestečko je to, ktoré by som si predstavoval na dožitie a život. Mestečko sa mi páčilo z toho dôvodu, že tam neboli žiadne výškové budovy, nebolo tam veľa ľudí a nájdete tam predovšetkým rodinné domy. V danom období 2014 rodinné domy stáli okolo 150-160 tisíc dolárov. Hovorím o nových domoch, ktoré neboli v radovej zástavbe, ale bol to domček, ktorý mal okolo seba dostatočne veľký pozemok a od pláže ste boli cca 400 metrov. 

V danom mestečku sme pobudli niekoľko dní a zvykli sme chodiť do jednej pizzerie a tam sa nám stala taká vec, ktorú na Slovensku asi nikdy nezažijete. Keď sme už v danej pizzerii boli 3 krát, objednali sme si jedlo a pitie ako zvyčajne. Keď však prišlo na radu platenie, tak nám majiteľ povedal, že nič neplatíme lebo sme tam už 3 krát a že je to na jeho účet. Stalo sa vám niekedy niečo podobné na Slovensku? Pokiaľ áno, podeľte sa s vašou skúsenosťou v komentári.

Vzdialenosti medzi mestami sú dosť veľké a môže to byť kľudne 200-300 km, takže treba sa na to pripraviť a častokrát sú úseky, kde nestretnete ani jedno auto. Ich vozový park je starší a odhadujem to, že priemerný vek áut je 12-15 rokov. Podstata je taká, že polícia nemá dôvod vás zastavovať, pokiaľ nespravíte nejaký väčší priestupok. Štandardom je to, že vidíte na motorke muža v kraťasoch a žabkách, ktorý má pred sebou posadené dieťa a za ním, ešte sedí manželka a nikto z nich nemá ani len prilbu, a polícia takéto veci nerieši. 

Podotknúť by som chcel ešte jednu vec a tou je, že Uruguayci sú úplne iné tipy ľudí. Ľudia sú oveľa priateľskejší a v celej krajine sa riadia heslom: “Ži tu a teraz”. Nie sú, tak zaťažení na problémy a neplánujú veci dopredu ako my, že čo bude o mesiac, o rok a podobne, ale žijú prítomným okamihom. 

Cabo Polonio

Ďalej sme pokračovali severozápadne a prišli sme do niečoho čo vyzeralo, ako skanzen alebo chránená krajinná oblasť, ktorá sa volala Cabo Polonio. Zaujímavé bolo, že vy ste nechali pri ceste auto a ďalej vás odviezla kyvadlová doprava. 

Dedinka sa mi veľmi páčila pretože tam bolo maximálne 100 domčekov a väčšina z nich slúžila ako hostel. Dedinka nemala ani len elektrinu, ani asfaltové cesty a bola tam len jedna jediná reštaurácia a žili tam, všetci na taký “hippiess štýl” a neriešili tam, že tam pomaly nie je ani signál. 

Toto je presne to miesto, keby sa chcete stratiť na svete, nikto by vás tam v živote nenašiel.

Punta del Diablo

Z Cabo Polonio sme išli ďalej pretože sme sa chceli dostať až k hraniciam Brazílie a bolo tam mestečko Punta del Diablo. V tomto mestečku respektíve dedinke si takisto viem predstaviť žiť, len jediný problém je v tom, že fakt je to už veľmi ďaleko, od ako takej civilizácie pretože je to jedna z posledných mestečiek/dediniek pred hranicami. Toto miesto je skôr vhodné pre taký tip ľudí, ktorí majú radi kľud a samotu. 

Z Punta del Diablo sme sa vybrali naspäť do Montevidea. 

V Montevideu sme vrátili požičané auto a vydali sa ďalej. Kúpili sme si autobusový lístok do mesta, ktoré sa volalo Colonia del Sacramento. Poviem vám, že už v roku 2014 boli diaľkové autobusy iná liga, ako tu u nás. Autobusy boli vybavené od wi-fi, cez televízory, bufet a toaletu.

Čo sa týka mestečka Colonial del Sacramento určite odporúčam pretože vám bude pripomínať Cubu. Celé mestečko je v tomto cubánskom štýle a všetci tam jazdili na autách z 60. rokov. Naozaj zážitok, ktorý odporúčam zažiť.

V prípade, že budete mať nejaké otázky alebo chcieť k danej téme niečo povedať, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube. 

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
34,12  s DPH

Výkupná cena: 21.02 €

Minca Kookaburra (Rybárik) 2023 1 oz sa razí v austrálskej štátnej mincovni Perth Mint od roku 1990 s rýdzosťou 999,9/1000 a hmotnosťou 31,1g.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The Perth Mint
Najpredávanejšie služby