II. Dôchodkový pilier - Ako si zabezpečiť vyšší dôchodok

II. Dôchodkový pilier – Ako si zabezpečiť vyšší dôchodok (video)

Vstupom do II. dôchodkového piliera každý z nás čiastočne prevzal na seba zodpovednosť nad tým ako bude vyzerať jeho dôchodok, teda presnejšie povedané aká bude jeho výška nasporených peňazí a teda aký bude mať dôchodok. Zároveň sa týmto rozhodnutím každý, kto sa stal účastníkom II. dôchodkového piliera stal aj investorom aj keď nikdy pred tým na kapitálovom trhu neinvestoval.

Som účastníkom II. dôchodkového piliera

Ak ste si teda založili starobné dôchodkové sporenie, tak by ste sa mali aj zaujímať o to, že do akého fondu sa vaše peniaze investujú, aké zhodnotenie dané fondy dosahujú a teda sledovať či rastú alebo klesajú. Na základe toho si v prípade potreby aj presúvať svoje nasporené peniaze z jedného fondu do druhého, aby ste takto dosiahli vyššieho zhodnotenia vašich úspor a mali tak na dôchodku viac peňazí. Prípadne by ste mali mať dobrého finančného poradcu, ktorý vás bude v čas informovať a bude vám vedieť poradiť.

Nie som účastníkom II. dôchodkového piliera

Ak máte do 35 rokov a zatiaľ ste do II. dôchodkového piliera nevstúpili, tak by ste tak mali určite urobiť a nespoliehať sa len na dôchodok z I. piliera, teda od sociálnej poisťovne. Máte na to minimálne 3 dobré dôvody, ktoré sa dozviete ak si pozriete video, ktoré som za týmto účelom natočil, aby mali ľudia viac informácií a vedeli sa sami rozhodnúť a tiež aby sa ľudia, ktorí už starobné dôchodkové sporenie v II. pilieri majú začali o svoje peniaze, ktoré dostanú na dôchodku viac zaujímať a starať.

V prípade, že budete mať ďalšie otázky alebo budete mať na danú tému iný názor, neváhajte ich napísať do komentáru pod článkom alebo pod videom na YouTube.

Ak budete chcieť poradiť alebo pomocť so vstupom do II. dôchodkového piliera, zistiť či ste v tej správnej DSS-ke a následne pomôcť s prestupom, ako aj či investujete do správneho fondu prípadne pomôcť s nákupom Investičného zlata, striebra, platiny alebo s investíciou do Dlhopisov, ETF, Fondov a Akcií neváhajte ma kontaktovať (https://www.linkedin.com/in/peterrakvica/).

Ak pre vás informácie vo videu boli užitočné a video sa vám páčilo, tak ho zdieľajte, alebo mu na YouTube kanáli InvestičnýBlog.sk dajte aspoň palec hore, čím oceníte môj čas a úsilie vynaložené na natočenie a spracovanie videa pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť aj na odber videí a ak chcete dostávať informácie o nových publikovaných videách, tak nezabudnite kliknúť aj na zvonček. Ďakujem.

Autor videa nie je zodpovedný za žiadnu stratu pochádzajúcu z investícií, nákupov alebo obchodov založených na akejkoľvek informácii tu zverejnenej. Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len osobné názory, skúsenosti a poznatky autora článku a videa a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu InvestičnýBlog.sk.

Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
39,43  s DPH

Výkupná cena: 19.60 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby