Prečo je indikátor Keltner Band hodnotnejší ako Bollinger Bands

Prečo je indikátor Keltner Band hodnotnejší ako Bollinger Bands

Máte obľúbený nástroj alebo indikátor na technickú analýzu alebo pred otvorením pozície? Pre mnohých traderov, vrátane mňa, je Keltner Band jeden z najobľúbenejších indikátorov a v tomto článku si to povieme prečo.

Pripravte sa na podrobný pohľad na Keltnera, vrátane jeho najväčších výhod a ako nástroja na určenie supportov a resistov ako potenciálnych bodov na vstup do pozície.
Na začiatok si povedzme základnú otázku : Čo je Keltner Band?

Čo je to Keltner Band?

Keltner Band, alebo Keltner Channel, sa používa pri technickej analýze a indikuje úrovne support a resistance (S&R) na základe kĺzavých priemerov (exponenciálnych kĺzavých priemerov).

Úrovne S a R sú založené na volatilite a počítajú sa pomocou Average True Range (ATR). Indikátor vynašiel Chester W. Keltner (1909-1998) a prvý krát ho spomenul v knihe „How to Make Money in Commodities“.

Aký je rozdiel medzi Keltner a Bollinger Bands?

Ešte predtým ako sa dostaneme k rozdielom, začnime s tým čo majú podobné a výhodami Keltner a Bollinger Bands (BB):

  1. Keltner je automatizovaný indikátor, ktorý sa updatuje bez akéhokoľvek manuálneho zásahu tradera.
  2. Dobre funguje na väčšine finančných inštrumentov a timeframov.
  3. Indikátor Keltner je vynikajúci nástroj na identifikovanie úrovní support a resistance.
  4. Indikátor môže pomôcť nájsť správne miesto na vstup do pozície, keď špekulujete na zmenu trendu na trhu.

Indikátor Keltner a Bollinger Bands sú v podstate podobné, oba indikátory vykresľujú na grafe na volatilite založené kanály. Základný rozdiel medzi týmito dvoma indikátormi je to, že pri výpočte používajú rozdielne indikátory volatility:

  • Keltner: Používa Average True Range (ATR) pri výpočte volatility.
  • Bollinger: Pri výpočte volatility je hlavným faktorom štandardná odchylka.

Výstražné signály pri obchodovaní s Keltner Bands

Áno, Admiral Keltner je vynikajúci indikátor ale nenahrádza potrebu mať kvalitnú obchodnú stratégiu, zodpovedný money management a mentálnu silu. Niekoľko upozornení predtým ako začnete používať pri technickej analýze Admiral Keltner:

  1. Indikátor Admiral Keltner funguje na všetkých inštrumentoch a timeframoch, ale aj tak si môžete inštrument pozrieť aj s inými indikátormi.
  2. Keltner je indikátor, nie stratégia. Poznáme veľa ďalších indikátorov a prístupov, ktoré potrebujete ovládať aby ste obchodovali konzistentne a (snáď) ziskovo.
  3. Vždy si vyskúšajte nové indikátory alebo stratégie na demo účte aby ste videli, či Vám indikátor pomáha pri obchodovaní. Potom obchodujte s použitím nového indikátora menej rizikové obchody a až potom na tie väčšie.
  4. Tak ako vždy, majte pod kontrolou money management a do pozícií vstupujte len vtedy, keď ste o tom naozaj presvedčený.
Najpredávanejšie drahé kovy

1 oz zlatá investičná minca American Buffalo o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999,9/1000, v nominálnej hodnote 50 USD, od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999,9/1000
Materiál:Zlato
Výrobca:The United States Mint
38,52  s DPH

Výkupná cena: 19.79 €

1 oz strieborná investičná minca American Eagle v nominálnej hodnote 1 USD, o hmotnosti 31,1g, rýdzosti 999/1000 od americkej mincovne The United States Mint.

Hmotnosť:31,1 g
Rýdzosť:999/1000
Materiál:Striebro
Výrobca:The United States Mint
Najpredávanejšie služby