Prečo je indikátor Keltner Band hodnotnejší ako Bollinger Bands

Prečo je indikátor Keltner Band hodnotnejší ako Bollinger Bands

Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Máte obľúbený nástroj alebo indikátor na technickú analýzu alebo pred otvorením pozície? Pre mnohých traderov, vrátane mňa, je Keltner Band jeden z najobľúbenejších indikátorov a v tomto článku si to povieme prečo.

Pripravte sa na podrobný pohľad na Keltnera, vrátane jeho najväčších výhod a ako nástroja na určenie supportov a resistov ako potenciálnych bodov na vstup do pozície.
Na začiatok si povedzme základnú otázku : Čo je Keltner Band?

Čo je to Keltner Band?

Keltner Band, alebo Keltner Channel, sa používa pri technickej analýze a indikuje úrovne support a resistance (S&R) na základe kĺzavých priemerov (exponenciálnych kĺzavých priemerov).

Úrovne S a R sú založené na volatilite a počítajú sa pomocou Average True Range (ATR). Indikátor vynašiel Chester W. Keltner (1909-1998) a prvý krát ho spomenul v knihe „How to Make Money in Commodities“.

Aký je rozdiel medzi Keltner a Bollinger Bands?

Ešte predtým ako sa dostaneme k rozdielom, začnime s tým čo majú podobné a výhodami Keltner a Bollinger Bands (BB):

  1. Keltner je automatizovaný indikátor, ktorý sa updatuje bez akéhokoľvek manuálneho zásahu tradera.
  2. Dobre funguje na väčšine finančných inštrumentov a timeframov.
  3. Indikátor Keltner je vynikajúci nástroj na identifikovanie úrovní support a resistance.
  4. Indikátor môže pomôcť nájsť správne miesto na vstup do pozície, keď špekulujete na zmenu trendu na trhu.

Indikátor Keltner a Bollinger Bands sú v podstate podobné, oba indikátory vykresľujú na grafe na volatilite založené kanály. Základný rozdiel medzi týmito dvoma indikátormi je to, že pri výpočte používajú rozdielne indikátory volatility:

  • Keltner: Používa Average True Range (ATR) pri výpočte volatility.
  • Bollinger: Pri výpočte volatility je hlavným faktorom štandardná odchylka.

Výstražné signály pri obchodovaní s Keltner Bands

Áno, Admiral Keltner je vynikajúci indikátor ale nenahrádza potrebu mať kvalitnú obchodnú stratégiu, zodpovedný money management a mentálnu silu. Niekoľko upozornení predtým ako začnete používať pri technickej analýze Admiral Keltner:

  1. Indikátor Admiral Keltner funguje na všetkých inštrumentoch a timeframoch, ale aj tak si môžete inštrument pozrieť aj s inými indikátormi.
  2. Keltner je indikátor, nie stratégia. Poznáme veľa ďalších indikátorov a prístupov, ktoré potrebujete ovládať aby ste obchodovali konzistentne a (snáď) ziskovo.
  3. Vždy si vyskúšajte nové indikátory alebo stratégie na demo účte aby ste videli, či Vám indikátor pomáha pri obchodovaní. Potom obchodujte s použitím nového indikátora menej rizikové obchody a až potom na tie väčšie.
  4. Tak ako vždy, majte pod kontrolou money management a do pozícií vstupujte len vtedy, keď ste o tom naozaj presvedčený.
Investičné striebro - zlatestriebro.sk