Rafinéria Argor Heraeus SA

Argor-Heraeus je jednou zo švajčiarskych a najväčších svetových rafinérií drahých kovov. Rafinéria Argor-Heraeus sa nachádza v Mendrisio v kantóne Ticino v južnom Švajčiarsku. Toto miesto je veľmi blízko talianskych hraníc a tiež susedí s miestami dvoch ďalších švajčiarskych obrovských rafinérií drahých kovov, konkrétne Valcambi a PAMP.

Rafinériu Argor-Heraeus, ktorá má ročnú kapacitu rafinácie zlata približne 350 – 400 ton, vlastnia spoločne rakúska mincovňa, nemecká skupina priemyselných a drahých kovov Heraeus, nemecká obchodná banka Commerzbank a vedenie spoločnosti Argor-Heraeus.

Argor-Heraeus je riadnym členom LBMA, čo napomáha udržiavať štandardy kvality členov rafinérie na celom svete.

Spracováva a rafinuje zlato, striebro, platinu a paládium z ťažobných zdrojov, šrotu / recyklovateľných zdrojov. V rafinérii sa rafinuje zlato s čistotou 99,99% a 99,999%, striebro až 99,9% a platina a paládium 99,95%.

Sortiment tehličiek s prútmi Argor-Heraeus zahŕňa liate a razené zlaté tehly, razené strieborné tehly, platinové tehly, paládiové tehly, kinebary, výrobky z viacerých kariet a tiež mince z drahých kovov.

Nadnárodná spoločnosť v súčasnosti ponúka celú škálu rafinérskych služieb vrátane výroby strieborných tehličiek a zlatých tehličiek. Všetky ich výrobky sú testované švajčiarskou centrálnou kanceláriou.

V závislosti od veľkosti tehličky môžu byť strieborné tyče razené alebo odlievané. Čistota všetkých našich strieborných tehličiek je 99,99%. Razené tehličky od 1 oz do 250 g sa dodávajú v blistrových kartách. Odliatky od 250 g do 5 kg sú utesnené v plastovej fólii.

Sériové čísla sú vyrazené na veľkostiach odliatok od 1 kg vyššie.

Zlaté tehly Heraeus sa vyrábajú takisto odlievané alebo razené. Razené zlaté tehličky viete dostať od 1 g do 100 g, 1 oz , 1/2 oz, 1/4 oz. Odlievané tehličky od 100 g po 1 kg + 400 oz. 

U nás na eshope nájdete:

Odliatky strieborné: 100 g, 250 g, 500 g, 1 000 g, 5 000 g 

Odliatky paládium: 1 oz