Rafinéria Valcambi SA

Valcambi SA je spoločnosť zaoberajúca sa rafináciou drahých kovov so sídlom vo švajčiarskej Balerne. Je to certifikovaná LBMA spoločnosť a bola založená v roku 1961. 

Ako butiková rafinéria vychádza z najlepších postupov v oblasti technológií a výroby, aby splnila potreby a ciele klientov. Medzi klientelu spoločnosti Valcambi patrí množstvo renomovaných medzinárodných prevádzkových bánk. Najkvalitnejšie spracovanie svojich razených výrobkov spoločnosti Valcambi je jedným z charakteristických atribútov značky uznávaných odborníkmi na drahé kovy po celom svete. 

Zameriava sa na drahé kovy zo zlata, striebra, platiny a paládia. Na Našom e-shope ich predovšetkým nájdete vo forme Combibars.

Combibary sú vyrobené z rýdzeho zlata 999,9/1000, čo je ekvivalent rýdzosti 24 karátov a je najvyššou rýdzosťou, aká sa bežne na trhu s prútmi vyskytuje. Jedinečnou výhodou týchto combibarov je to, že sa dajú rozdeliť na 1-gramové kusy, čo poskytuje vynikajúcu deliteľnosť v prípade skutočnej finančnej krízy, kde bude možno potrebné zlato použiť na barter alebo obchod.

U nás v ponuke môžete nájsť : 

Combibar Gold: 5x1g, 10×1 g, 20×1 g, 50×1 g 100x1g

Combibar Silver: 100×1 g

Valcambi ponúka najvyššiu úroveň služieb v oblasti rafinácie drahých kovov. Spoločnosť má vlastnú internú dizajnérsku dielňu a vyrába si vlastné majstrovské nástroje a lisovnice.